Výzkum trhu

AKA zveřejnila průměrné výše hodinových sazeb v reklamních agenturách

Ceny práce kvalifikovaných odborníků rostou. Největší nárůst – o čtvrtinu, zaznamenala pozice digitálního manažera. Asociace komunikačních agentur mezi svými členy každoročně zkoumá posuny v hodinových sazbách za jednotlivé orofese.

Zveřejňuje zprůměrované údaje, které neberou v úvahu velikost agentury, její reference, historii nebo individuální kvality jednotlivých expertů.

Patrný je vzestup sazeb u profesionálů s vyšší kvalifikací. V řádu procent se zvýšil průměr hodiny Senior Account Managera, Client Service Directora a kreativního ředitele. Z téměř patnácti set na téměř dva tisíce korun pak stoupla odměna Digital Managera. To dokumentuje neustále vzrůstající poptávku a nároky na digitální komunikaci, která je dnes součástí prakticky všech komunikačních konceptů.

Kompletní tabulka sazeb je dostupná na webu AKA a na webu věnovaném zakázkám ve veřejné sféře.
„Výsledky průzkumu dávají zadavatelům hlavně veřejných zakázek alespoň rámcovou představu o ceně práce v komunikaci. To zadavatelům pomůže odfiltrovat nesmyslně podceněné zakázky a vyhnout se tak následným potížím při plnění smlouvy,“ říká ředitel AKA Marek Hlavica.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *