Reklama

Bageterie Boulevard se stala partnerem festivalu Jeden svět

Bageterie Boulevard se po šesti letech opět stává partnerem festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Hlavním tématem festivalu je letos ekologie a příroda pod heslem „Až naprší a uschne“.

Partnerství doprovází Bageterie Boulevard kampaní, která se zaměřuje na edukaci zákazníků v oblasti ekologické udržitelnosti, a se sloganem „Jen vyměnit brčko nestačí“ se staví proti takzvanému greenwashingu. Kampaň bude probíhat i v regionálních pobočkách v termínu konání festivalu v daném městě.

Bageterie Boulevard se dlouhodobě věnuje udržitelnosti a rozumnému přístupu k planetě. Patří například mezi první řetězce rychlého občerstvení, které na svých prodejnách zavedly porcelánové nádobí – konkrétně misky na polévku a hrnky na teplé nápoje. Zároveň dlouhodobě podporuje možnost nákupu on-the-go nápojů do vlastních hrnků nebo kelímků. U příležitosti partnerství s Jedním světem představí ještě další opatření, která otestuje jako nový standard na několika pobočkách.

V rámci partnerství bude Bageterie Boulevard festival propagovat pomocí vlastních vizuálů, které se staví kriticky ke greenwashingu a rychle přijímaným ekopopulistickým gestům. Ta bývají na trhu, na kterém Bageterie Boulevard působí, bohužel běžná. Žluté plakáty s heslem „Jen vyměnit brčko nestačí“ se objeví na interních i externích plochách Bageterie Boulevard, na reklamních nosičích a na plátně v partnerských kinech festivalu Jeden Svět a v online v Praze i dalších městech, kde má Bageterie své pobočky.

Během konání festivalu nabídne Bageterie návštěvníkům festivalu možnost zakoupení jakékoli bagety v jejich prodejnách za zvýhodněnou cenu 59 Kč. Polovinu z této částky věnuje Bageterie Boulevard na projekty Člověka v tísni, které se snaží vylepšit možnosti přístupu k pitné a nezávadné vodě pro obyvatele Etiopie. V současné době totiž není pro více než polovinu z nich taková voda dostupná. Prostředky budou použity na stavby a opravy studní, vrtů, vodovodních sítí a na školení místních vodohospodářů.

„Festival Jeden svět vnímáme jako důležitou událost, která každému na chvíli umožní vidět svět z nové perspektivy. Jsme rádi, že se s partnerstvím vracíme v rámci ročníku věnujícího se právě ekologickým tématům. I my se totiž chceme mezi řetězci s metropolitním občerstvením stát jedním z hybatelů změny,” uvádí Jiří Štěpánek, provozní ředitel Bageterie Boulevard. „Ostatně na všech našich provozovnách jsme již před deseti lety i za cenu značených investic zavedli porcelánové nádobí a nerezové příbory a dlouhodobě se snažíme motivovat provozovatele obchodních center a foodcourtů k zodpovědnějšímu přístupu. Zároveň u příležitosti partnerství s Jedním světem brzy představíme ještě sérii dalších opatření, která by měla každého zákazníka donutit zamyslet se nad vlastní ekologickou stopou.”

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *