Reklama

Černobílé fotografie od Gorana Tačevski pro NESCAFÉ

Začátkem ledna spustil NESCAFÉ Dolce Gusto online fotografickou soutěž pro všechny milovníky černobílých snímků a kávy. Patronem projektu a porotcem soutěže se stal uznávaný módní fotograf, několikanásobný držitel cen z festivalu v Cannes, Goran Tačevski.

NESCAFÉ Dolce Gusto představuje v České republice ojedinělý projekt s názvem „Espressivní fotosoutěž“, nadčasové umění černobílé fotografie ve spojení s černou kávou. Projekt odstartoval včera soutěžní aplikací na Facebookovém profilu NESCAFÉ Dolce Gusto. V tento den bylo současně odhaleno pět ikonických černobílých fotografií patrona a porotce soutěže, Gorana Tačevskeho, které se stanou inspirací pro ostatní soutěžící. Hlavním úkolem soutěžících bude spojit umění černobílé fotky a espressa a své fotografie následně nahrát pomocí facebookové aplikace. Soutěž potrvá až do 30 1. 2015. Následně vybere Goran Tačevski s dalšími porotci osm nejkreativnějších fotografií, které budou vystaveny od 12. 2. 2015 v síti multikin Cinestar v České republice, Cinema City a Cinemax na Slovensku.

soutet2

Vernisáž vítězných fotografií bude spojena s premiérou filmu Padesát odstínů šedi 12. 2. 2015 v pražském kině Cinestar. Fotografie budou následně vystaveny v kinech v těchto městech: Praha, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Liberec, Plzeň. Na Slovensku se bude jednat o Cinema City v Bratislavě, Cinemax v Žilině, Košicích a Nitře.

Autoři vítězných fotografií se mohou kromě věcných cen od NESCAFÉ Dolce Gusto těšit na setkání s Goranem Tačevskim v jeho fotografickém ateliéru.

Goran Tačevski o projektu říká: „Je pro mne velkým potěšením a zároveň velkou výzvou být součástí tohoto projektu. V zahraničí, například ve Francii, kde jsem dlouhou dobu žil, jsou takto kreativní koncepty běžné, v České republice je projekt NESCAFÉ Dolce Gusto zcela ojedinělý. Nabízí velký prostor pro umělecké vyjádření. V dnešním konzumním světě hraje prim zejména barevná mnohdy vyumělkovaná fotografie. Ryze „čisté“ umění zahalené do závoje magičnosti a intimity však představuje fotka černobílá. U ní je důležité zejména psaní světlem a stínem, tedy poměr světla a stínu, ten nám udává pravou hloubku fotografie. Mám zkušenost, že amatérští fotografové jsou v České republice a na Slovensku skutečně dobří, proto se opravdu těším na každou zaslanou fotku.“

Goran Tačevski zároveň povzbuzuje všechny účastníky soutěže: „ Velice důležité je zahodit veškeré zábrany a nenechat se při fotografováním ničím svazovat. Nezáleží na technice, ta se vždy dožene. Daleko přednější je autorský přístup k fotografii a způsob „nazírání“ na dané modely a objekty. Podstatné je cítit hloubku samotné fotografie. Každý člověk individuálně cítí, kdy nastane ten elektrizující okamžik, kdy zmáčknout spoušť. Jedná se o jistou nedořečenou myšlenku. Je na každém z nás, jak si fotografii následně vyloží, jak ji pochopí. Fotka však sama o sobě musí mluvit, musí na nás působit.“

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *