Výzkum trhu

Češi jsou nejvíce hrdí na značku Čedok

Společnost GfK a sdružení CzechTOP100 již podruhé společně představují projekt Česká značka. Výzkum, týkající se českých značek, se uskutečnil letos v listopadu na online populaci 18 -70 let věku. Letošní předání cen vítězům proběhlo v rezidenci primátorky hlavního města Prahy na Mariánském náměstí.

Podle nejnovějších výsledků GfK se nejsilněji do naší paměti zapsala značka Kofola. V kategorii nejvíce tradiční česká značka zvítězila Tatra. Značkou, na kterou jsou Češi nevíce hrdí, je Čedok.

Která česká značka v roce 2017 zaujala nejvíce?

Dotazovali jsme se Čechů, která z českých značek, nebo společností je v posledních 12 měsících zaujala nejvíce, tedy vštípila se jim do paměti nezaměnitelným způsobem (hezká reklama, mimořádný výrobek, služba, nebo charitativní počin). Lidé ve výzkumu nejčastěji za rok 2017 zmiňovali značku Kofola. Na druhém místě se umístila značka Škoda, třetí příčku obsadila společnost AirBank. První pětici uzavírá T-mobile a Plzeňský Prazdroj.

Tradiční české značky roku 2017

Na otázku, které z českých společností, nebo značek považují lidé za nejvíce tradiční, odpovídalo nejvíce lidí ve prospěch značky Tatra. Druhé místo patří značce České dráhy a na třetím místě se umístil Čedok. Pětici nejlepších tradičních českých značek uzavírají značky Madeta a HAMÉ.

Na kterou značku jsou Češi v roce 2017 nejvíce hrdí?

Z výzkumu GfK vyplynulo, že lidé jsou v roce 2017 nejvíce hrdí na značku Čedok. Na druhém místě se umístila společnost České dráhy a bronzová medaile patří Bohemia Sektu.

„Těší nás, že opět po roce můžeme navázat na úspěšný projekt Česká značka, který reflektuje vzrůstající oblibu právě českých značek, opečovává českost, podporuje a přispívá k rozvoji českého hospodářství, průmyslu a českých firem, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí,“ říká Lenka Harmon, Sector Leader Consumer Goods v GfK.

„Projekt Česká značka je skvělým doplněním aktivit, kterým se věnujeme v oblasti sestavování žebříčků podle ekonomických dat. A máme radost, že je to právě GfK, které ve prospěch tohoto projektu dává svoje profesionální postupy, zkušenosti a renomé, “ říká Jan Struž, předseda CZECH TOP 100.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *