Reklama

Česká spořitelna spouští novou image kampaň

V těchto dnech startuje nová image kampaň České spořitelny, kterou chce banka upozornit na nedostatečnou finanční gramotnost Čechů. Kampaní představuje také vlastní zážitkový vzdělávací program Abeceda peněz.

„Jsme přesvědčeni o tom, že finanční gramotnosti má být pevně zakotvena ve výuce už na základních školách. Záleží nám totiž na tom, aby se společnosti dařilo lépe, a to nejen dnes, ale také v budoucnu. Proto začínáme už u dětí. Hravou formou je učíme, jak zacházet s penězi. Že je náročné peníze vydělat a důležité následně přemýšlet, za co je proměnit. A o tom je Abeceda peněz, kterou nyní představujeme široké veřejnosti. Velká poptávka po Abecedě peněz, kterou od škol máme, nás velmi těší,“ říká Monika Hovorková, šéfka Engagement tribu České spořitelny.

Na kampani se tradičně podílela kreativní agentura České spořitelny – VMLY&R.  Kampaň využívá také venkovní reklamu, digitální a sociální sítě, tištěnou inzerci, direct e-maily i eventy. Novou podobu získal také web www.abecedapenez.cz.

Abeceda peněz je komplexní program finančního vzdělávání, který získal v lednu 2018 akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V současné době se zaměřuje zejména na žáky čtvrtých tříd základních škol, kterým otevírá svět financí zážitkovou formou.

„Aktuálně je v projektu pro 4. třídy zapojeno více než 260 škol, ještě letos bychom jich měli rádi zhruba 400. Pro spolupráci se školami mluví i výsledky našeho posledního průzkumu – jak správně hospodařit, by se ve škole chtělo učit sedm z deseti dětí. Školu jako místo, které by mělo dětem pomáhat získávat finanční dovednosti, vnímá 60 % rodičů,“ vysvětluje David Hubáček, který je v České spořitelně zodpovědný za finanční gramotnost. Spořitelna tak chce zapojit 25 000 dětí napříč Českou republikou. Od září navíc spouští Abecedu peněz i pro druhé třídy, kterou aktuálně pilotuje.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *