Komunikace

Etiketu pro nejkrásnější láhev světa vybere veřejnost

Na počátku dubna letošního roku vyhlásila organizace CZECHDESIGN.CZ designérskou soutěž o vytvoření návrhu etikety pro limitovanou edici prémiových nápojů Fruttimo. Z celkem 160 přijatých návrhů vybrala odborná porota 10 finalistů, mezi kterými nyní veřejnost zvolí v internetovém hlasování ten nejlepší.

Fruttimo je skvělým spojením prémiových džusů Granini a pramenité vody Aquila ve třech oblíbených příchutích – jablko, pomeranč a multi. Letošní novinkou pak bude příchuť grep & pomeranč. Samozřejmostí je nulový obsah barviv a konzervantů a výhodou o 20 % nižší obsah kalorií, než je v džusu. Fruttimo zaujme stylovou originální lahví navrženou designérem Markem Mikovcem. Ta byla odbornou porotou soutěže World Beverage Innovation Awards v celosvětové konkurenci oceněna jako Nejlepší PET lahev roku 2015. Tvar lahve symbolizuje čerstvě okrájené ovoce, čímž upozorňuje na svůj jedinečný obsah.

Zadáním soutěže pro výtvarníky a designéry, která probíhala v dubnu a květnu, bylo vytvořit návrh nové originální etikety pro limitovanou edici Fruttima. Etiketa má především evokovat spojení prémiových džusů Granini a pramenité vody Aquila. Z celkem 160 originálních návrhů pak odborná porota složená mimo jiné z ilustrátora Lukáše Tomka a grafika Štěpána Holiče vybrala 10 nejlepších. Ty se nyní v internetovém hlasování utkají o přízeň veřejnosti.

Hlasování o Cenu veřejnosti za nejlepší etiketu bude probíhat až do konce letních prázdnin. Na začátku září pak budou finálové návrhy vystaveny v galerii CZECHDESIGN, kde budou vyhlášeni i vítězové soutěže a předány ceny. Odesláním svého hlasu se hlasující zároveň zapojí do soutěže o iPad mini, iPod shuffle či karton nové příchutě Fruttima grep & pomeranč.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *