Branding

Evropská pojišťovací část ING se přejmenuje na NN

ING oznámila budoucí přejmenování evropské pojišťovací části ING, evropské ING Investment Management a holandské Nationale-Nederlanden na NN. Přejmenování proběhne příští rok v souvislosti s plánovaným vstupem na burzu (tzv. IPO). Konečné rozhodnutí o místních názvech bude uděláno v úzké spolupráci s managementem v té které zemi a bude včas komunikováno. ING Investment Management se přejmenuje na NN Investment Partners, které vystihuje specifickou náplň její obchodní činnosti a zároveň potvrzuje její příslušnost ke značce NN.

Samotný proces rebrandingu bude pozvolný a odstartuje v momentu, kdy ING úspěšně vstoupí na burzu. Do té doby budou zmíněné společnosti fungovat pod svými stávajícími značkami. Dnešní oznámení nemá žádný vliv na značku ING Bank.

„Pojišťovací část ING pokračuje v přípravě na nezávislou budoucnost dle plánu. Dnešní oznámení nové značky NN je důležitým milníkem, který dokládá, že se ocitáme na konci procesu restrukturalizace ING Group. Tyto změny jsou součástí naší snahy postarat se o to, aby náš byznys byl silný a udržitelný i do budoucna, přičemž naší hlavní prioritou jsou potřeby našich zákazníků,“ okomentoval dnešní oznámení generální ředitel ING Group Ralph Hamers.

Nový název NN odkazuje na 170letou tradici holandského pojišťovnictví a zároveň splňuje požadavky moderní a mezinárodní značky. „Máme velkou radost, že naší novou značkou bude NN. Budujeme novou společnost, která v jedné atraktivní značce sdruží tři významné značky, které působí na evropském trhu životního pojištění a správy investic. Přestože je NN novou značkou, vychází z dlouhé tradice. Věříme, že tento směr je správný pro naši společnost i naše klienty. A protože chceme i na lokální úrovni zůstat blízko svým zákazníkům, bude součástí značky v jednotlivých zemích i lokální část názvu,“ dodává Lard Friese, viceprezident ING Insurance.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *