On-line

Formáty branding a video bumper rozšiřují nabídku programatického prodeje Seznam.cz

Objem investic programatického nákupu reklamy prostřednictvím RTB na Seznam.cz za poslední rok vzrostl více než trojnásobně. Proto společnost Seznam.cz neustále rozšiřuje nabídku formátů v RTB.

Aktuálně nový branding pomáhá inzerentům s budováním povědomí o značce a má za úkol přitáhnout pozornost lidí k probíhající kampani.
Druhá novinka, šestivteřinový nepřeskočitelný video bumper, umožňuje ve velmi krátkém čase, během něhož udrží divák pozornost, odvyprávět konkrétní příběh. Video bumper cílí díky možnostem programatiku na publikum, které již s kampaní přišlo do kontaktu. Jeho hlavní předností je tedy budování hlubšího povědomí o značce.

Nové formáty nabízí Seznam.cz zájemcům o programatickou reklamu od listopadu. Branding ve standardní velikosti 2 000 x 1 400 px je nyní dostupný pouze na Novinky.cz se zásahem 55 % české internetové populace. V průběhu prosince se jeho prodej rozšíří také na Seznam Zprávy, Proženy.cz a Kupi.cz a očekávaný zásah bude dosahovat na 63 %. Nákup formátu Branding je dostupný pouze prostřednictvím SSP PubMatic. Jedny z prvních kampaní s novým formátem vyzkoušela agentura Adexpres: „Branding na webu Novinky.cz jsme testovali pro klienty Globus a Philips a výsledky jsou skvělé. V porovnání s největším konkurentem jsme dosáhli na dvojnásobné CTR a cena za klik je na brandový formát nízká,“ říká Ondřej Kutiš, Programmatic & Technology Director z agentrury Adexpres.

Video bumper nabízí Seznam.cz na své internetové televizi Stream.cz. Ještě před koncem tohoto roku se rozšíří také na Seznam Zprávy, Proženy.cz, Novinky.cz, Super.cz a Sport.cz. Jeho celkový zásah se tak rozšíří ze současných 31 % české internetové populace na 45 %. V prodeji je prostřednictvím SSP AppNexus nebo PubMatic skrze privátní deal i otevřenou aukci. Mezi prvními tento formát vyzkoušel Plzeňský Prazdroj v rámci kampaně na podporu pořadu Příběhy zlatého ležáku: „Primárně jsme chtěli využít šestivteřinový spot na budování povědomí o kampani Příběhy zlatého ležáku, která běží na Stream.cz. Nakonec se ukázalo, že nám sám formát přinesl nejen požadované povědomí, ale díky skvělé ceně za proklik i více diváků na náš pořad,“ říká Michal Dúbravský, Digital project manager Plzeňského Prazdroje.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *