Komunikace

Havas Digital získala cenu pro Amnesty International

Agentura Havas Worldwide Digital Prague získala ocenění Best Advocacy Website v soutěži WebAward 2014 za kampaň „3 minuty stačí“, kterou zhotovila pro klienta Amnesty International.

Není to první ocenění, kterým se webové stránky mohou pyšnit. Jen za tento rok získaly zlato a dvě stříbra na Louskáčku, stříbro na Českém direktu, dva shortlisty na PIAFu a jeden na Mixx Awards. Ze zahraničních festivalů již mají na svém kontě cenu z New York Festivalu 2013. Nyní jsou na shortlistu Digital Communication Award 2014, jejíž výsledky budou znnámy 19. září.

Digitální projekt „3 minuty stačí“ byl založen s cílem posílení podpory lidí nespravedlivě vězněných autoritativními režimy po celém světě. Amnesty každý rok vybere 3 vězně, za které sbírá podpisy na petici za jejich propuštění. Podpisy jsou po skončení kampaně vytištěny a v obálkách zaslány do konkrétních zemí, které jsou vyzvány vězně propustit. Na webových stránkách 3minutystaci.cz může každý přidat své jméno do řetězu podpisů, který vede z Česka přímo na místo věznění. Jakmile je podpis odeslán, jméno signatáře se objeví na konkrétním místě na google mapách jako nový článek řetězu, který se na mapě s každým podpisem přibližuje do cílové země s vězni. Svůj podpis může každý sdílet na Facebooku a šířit tak informace o projektu mezi svými přáteli. Vizuálním základem pro kampaň se staly detailistické ilustrace švédského ilustrátora Mattiase Adolffsona, jehož kresby byly použity i na printové vizuály ke kampani.

Amnesty International

Společnost Google ocenila nekonvenční způsob použití map a poskytla také grant na reklamu na svých stránkách, aby tuto aplikaci podpořila. O projekt projevili zájem i další pobočky Amnesty ve světě, Amnesty ve Velké Británii vytvořilo vlastní klon stránky a začalo ji samo používat.

Kampaň má již po několik let silné výsledky. V loňské kampani se podařilo vysvobodit dva ze tří vězňů, indická učitelka Soni Sodi a běloruský aktivita Ales Běljackij jsou již na svobodě.

Již 17. ročník WebAward soutěže organizované Internetovou marketingovou asociací (Web Marketing Association) je ve svém působení nejdelší fungující soutěží vyhlašující nejlepší webové stránky v 96 odvětvích, čímž nastavuje vysoké standardy pro celý svět vývoje webových stránek.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *