Komunikace

Havas pro Amnesty International: selfie s augmentovanou realitou ve prospěch lidských práv

Komunikační agentura Havas Prague připravila pro českou pobočku Amnesty International unikátní digitální projekt, díky kterému mohou lidé vyjádřit solidaritu s obránci lidských práv. Pod názvem #freedomselfie byl představen na nedávném hudebním festivalu Metronome.

Speciálně vyvinutý filtr umožňuje lidem vyjádřit solidaritu s nespravedlivě vězněnými tím, že si s nimi „udělají selfíčko.“ Výslednou fotku pak díky filtru tvoří z poloviny obličej konkrétního vězně. V principu se jedná o augmentovanou realitu implementovanou do fotoaparátu v aplikaci Facebook. „Myslím, že v Česku dosud nikdo nic takového nerealizoval,“ říká Milica Petrik, Digital Director v pražském Havasu.

Cílem kampaně je podpořit povědomí o problematice lidských práv, nasbírat podpisy pod petici za propuštění vězňů svědomí a ve výsledku je osvobodit. Rozpůlený obličej je smybolem toho, že díky aktivitě lidí jsou vězni už z poloviny na svobodě. Selfie proto nesou call to action: podepsání petice na stránkách www.freedomselfie.org.

„Tento digitální projekt má nulový rozpočet na nákup médií, takže jsme chtěli jít za uživateli na platformu a zařízení, které používají denně a existuje tedy dobrá šance na další šíření. Proto jsme zvolili AR filtr s 3D efektem na Facebooku, platformě s nejsilnějším sociálním kontextem,“ dodává Milica Petrik.

Do projektu se zapojila celá řada umělců – např. členové kapel Zrní, MidiLidi nebo Tatabojs, zpěváci Tomáš Klus, Ewa Farna a Klára Vytisková, či herečky Ester Geislerová a Simona Babčáková. Freedomselfie byl představen na pražském hudebním festivalu Metronome, kde Amnesty International připomínala 70 let Všeobecné deklarace lidských práv.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *