Finance

Jak zjistit, který druh půjčky je pro vás ten nejvhodnější?

(-pr článek-) Nemáte peněz nazbyt a hledáte řešení v podobě půjčky? Poradíme vám, jak zjistit, který druh půjčky je pro vás ten nejvýhodnější. Dávno neplatí, že seriózní a nejvýhodnější půjčku dostanete pouze v bance.

Myslíte si, že vám při půjčce jinde než v bance dají vysoký úrok a podvedou vás? Najít půjčku, která je pro vás nejvýhodnější není nijak složité.Nejprve je vhodné si rozmyslet, zda skutečně půjčku potřebujete, a na co. Na něco se lépe hodí kontokorent, na něco zase klasická půjčka. Banky i nebankovní společnosti se v nabídkách půjček předhání.

Jak najít nejvýhodnější půjčku?

Moderní rychlá půjčka bez příjmů je v nabídce mnoha společností. Je dobré, když si může klient vybírat. Díky tomu najde nejvhodnější variantu. Stačí se naučit srovnávat pomocí online srovnání. Srovnávat lze libovolně bankovní i nebankovní půjčky, například půjčka před výplatou nabízí možnost první půjčky zdarma pro nové zákazníky. Každý nově zaregistrovaný zákazník si může půjčit, dle podmínek konkrétní společnosti, až 10 000 Kč a do 30 dnů vrátí půjčku bez úroků. Půjčku je však potřeba vrátit včas, bez prodloužení. V opačném případě zaplatíte i úroky.

Nejvýhodnější půjčka by rozhodně neměla zatížit váš rozpočet, to samé platí i u měsíčních splátek. Nebankovní půjčku lze splatit jednorázovou splátkou, s možností posunutí termínu splatnosti za příslušný poplatek. Využít ji můžete na cokoliv.

Naučte se srovnávat

Lidé si půjčky a finanční produkty neporovnávají. Často berou první nabídku, která se jim zamane. Následkem pak je, že časem zjistí, že si sjednali drahou půjčku, kterou přeplatí i o tisíce korun. Při výběru nejvýhodnější půjčky je potřeba zohlednit několik faktorů:

  • výše měsíční splátky

  • výše úrokové sazby
  • sazbu RPSN

Nejdůležitějším parametrem je RPSN. Sazba, která zahrnuje veškeré úroky a poplatky. Ukazuje nám, kolik za půjčku zaplatíme za jeden rok. Snadno zjistíme, zda a jak je půjčka výhodná.

Rychlá půjčka bez příjmů

Nechcete nebo nemůžete doložit své příjmy? Pak je vhodné srovnávat půjčky bez doložení příjmů. Rychlá půjčka bez příjmů nevyžaduje příjem dokládat, společnosti pak prověřují své klienty prostřednictvím své interní databáze, případně v registrech dlužníků. I tento typ půjček je vhodné porovnávat, snadno si tak najdete nejvýhodnější půjčku.

Výhody rychlé půjčky:

  • snadná dostupnost
  • rychlé vyřízení
  • první půjčka zdarma
  • vhodná pro všechny žadatele
  • jednoduché vyřízení
  • nedokládáte příjem

Účelová nebo neúčelová půjčka?

Vybíráte-li si půjčku? Je pak potřeba zvážit na co ji chcete. Jednou z možností je sjednat si půjčku účelovou, která vám nabídne mnohem výhodnější úroky oproti neúčelové půjčce. U účelové půjčky je však potřeba doložit, na co půjčku chcete sjednat.

V případě, že používáte online srovnání, získáte přehled o aktuálních nabídkách půjček, najdete tu nejvýhodnější, ale také máte jistotu, že nenaletíte podvodníkovi. Online srovnávače pracují výhradně s ověřenými půjčkami. Za online srovnání nic neplatíte, trvá jen pár vteřin, přitom vám ušetří tisíce korun. Půjčit si peníze je velice snadné, stejně snadné je spadnout do dluhové pasti. Vždy si raději půjčujte menší částky, o kterých víte, že jste schopni je řádně splácet. Vždy si ověřte, že máte na splátku. Pokud vám společnost nepůjčí, snaží se vás chránit před problémy.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *