Internet

Jediné kliknutí na Facebooku pomůže opuštěným miminkům

MasterCard pořádá sbírku pro charitativní organizaci Dobrá rodina. Sbírka je unikátní v tom, že pro příspěvek není třeba sáhnout do vlastní peněženky. Stačí přiložit ruku na srdce a kliknout na tlačítko v aplikaci na sociální síti Facebook. Peníze věnuje sám MasterCard.
Společnost MasterCard se rozhodla podpořit organizaci Dobrá rodina http://www.dobrarodina.cz/, která pomáhá najít maminku opuštěným právě narozeným dětem. Každý, kdo přeje miminkům starostlivou rodinnou péči, se může jednoduše zapojit.

Na sociální síti Facebook bude od 4. do 31. 3 2014 spuštěna speciální aplikace, ve které stačí uživatelům kliknout na příslušné tlačítko a MasterCard za ně pošle finanční příspěvek. Výše příspěvku se liší v závislosti na aktivitě uživatelů: Za kliknutí od srdce přispěje MasterCard 5 Kč, za sdílení nebo pozvání přátel k účasti na sbírce dalšími 2,50 Kč.

„Podobnou sbírku jsme uskutečnili poprvé v období loňských Vánoc a rádi bychom ji pravidelně opakovali. Rodina je to místo, kde se setkávají různé generace a kde dochází k předávání hodnot, které jsou základem celé naší společnosti. Proto chceme, aby co nejvíce dětí mělo své milující rodiče.“ říká Martina Piskorová, marketingová ředitelka společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Tento typ charitativní sbírky, ve které se příspěvek odvíjí od aktivity uživatelů na Facebooku, aniž by museli vynaložit skutečné peníze, je v Česku výjimečný. „I když je prostředí sociální sítě Facebook pouze virtuální, může přinést reálnou pomoc těm opravdu potřebným,“ dodává Martina Piskorová. Obdobnou sbírku pořádá MasterCard i na sousedním Slovensku, kde její výtěžek putuje na pomoc dětem z dětských domovů a rodinám v ohrožení.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *