Marketing

Kopecký nastoupí na domácí rally značky ŠKODA s černým vozem FABIA R5

Toto zvláštní lakování je připomínkou 35. výročí vzniku legendárního československého kultovního hororu „Upír z Feratu“. Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler si chce i nadále udržet se špičkovým černým soutěžním speciálem neporazitelnost v letošním českém mistrovství v rally.

Na něm se jako host s podporou týmu ŠKODA Motorsport představí také německá dvojice Fabian Kreim/Frank Christian.

„Těšíme se na vrchol českého domácího mistrovství! Rally Bohemia má pro značku ŠKODA vždy mimořádný význam, protože se koná přímo před branami sídla naší značky v Mladé Boleslavi. Po vítězném hattricku v prvních třech soutěžích sezóny chceme v úspěšné sérii pokračovat a nabídnout zaměstnancům značky ŠKODA i četným fanouškům zajímavou show,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Pohledy všech bude na osmi rychlostních zkouškách v délce 153,28 km určitě přitahovat černý vůz ŠKODA FABIA R5 Jana Kopeckého, který v mistrovství suverénně vede.

Soutěžní speciál s pohonem všech kol má připomínat vzhled legendárního vozu ŠKODA 110 SUPER SPORT (Ferat), který díky hororu Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. Černý prototyp supermobilu tehdy navrhl český umělec Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus. 35 let po vzniku hororového sci-fi snímku Upír z Feratu nyní slaví ŠKODA černým vozem FABIA R5 toto jubileum.

skoda_rally_ferat

„Je to super akce. Myslím, že naše černá ŠKODA FABIA R5 bude pro fanoušky jedinečný motiv k fotografování. Pro nás je ale nejdůležitější, abychom na Rally Bohemia byli stejně úspěšní jako dosud a abychom dále posílili své vedení v českém mistrovství. Cílem je čtvrté vítězství v sezóně,“ řekl Jan Kopecký.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *