On-line

Letuška.cz spustila unikátní vyhledávač letenek

Portál Letuška.cz posunuje v Česku technologické možnosti v oblasti vyhledávání levných letenek. V polovině září spustil pro cestovatele průlomový systém, který je zároveň úplnou novinkou i mezi profesionálními prodejci.

Vypadá jako mapa světa a na jedno kliknutí umí lidem podat přehled o nejnižších možných cenách letenek do 462 nejpopulárnějších destinací, a to až na půl roku dopředu. Turisté mají k dispozici volitelnou délku pobytu od dvou do jednadvaceti dní a vyrazit mohou z deseti středoevropských letišť.

letuska_mapa

„Zatímco v běžném vyhledávači musí lidé nejprve zadat termín cesty a pouze jednu konkrétní destinaci, náš systém umí během několika vteřin podat přehled o nejlevnějších, akčních letenkách do celého světa. Cestující se tak mohou snadněji rozhodovat, kam vlastně poletí.

„Zpracováváme 4 miliony kombinací v každém okamžiku, takže uživatelé získávají značný informační náskok. Mapu se vyplatí sledovat pravidelně, nabídka letenek se průběžně mění. S ohledem na nižší cenu je pak vhodné vybírat k odletu všední dny a cestovat mimo turistickou sezonu,“ popisuje ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Nové mapové rozhraní portálu Letuška.cz je zaměřeno na pohodlnost vyhledávání, přehlednost a rychlost. Reaguje na preference cestovatelů při výběru letenek. „Z našeho průzkumu plyne, že 56% cestujících se nechává inspirovat cestovatelskými portály, je časově flexibilní a svoji dovolenkovou destinaci vybírá hlavně podle ceny. Mapové vyhledávání jim zjistí reálně nejlevnější cenu letenky napříč vším, co mají lidé v distribučním systému aktuálně k dispozici,“ dodává Rostislav Litvin, který vedl vývoj nového systému.

Vývoj systému stál 7 milionů korun. Letos počítá Letuška.cz, potažmo společnost Asiana, která portál provozuje, s investicemi do IT a vývoje ve výši 28 miliónů korun. Je to součástí strategie společnosti, která má za cíl přinášet zásadní inovace.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *