Průmysl

ŠKODA začala s výrobou testovací flotily vozů Octavia Green E line

ŠKODA Auto odstartovala výrobu testovací flotily deseti vozů Octavia Green E Line. Ty budou ve spolupráci s externími partnery sbírat podrobné informace o praktické využitelnosti, spolehlivosti a bezpečnosti elektromobilů. Octavia Green E Line je první vůz ŠKODA s čistě elektrickým pohonem a představuje pokračování strategie společnosti zaměřené na ekologicky příznivý provoz osobních automobilů.

První vozy Octavia Green E Line vyrazí do provozu již na podzim tohoto roku. Na silnicích je řidiči rozeznají podle designových polepů a nového bezpečnostního prvku – zvukového generátoru, který do rychlosti cca 40 km/h simuluje zvuk motoru. Dle názoru odborníků budou elektromobily v budoucnosti hrát stále důležitější roli pro snižování emisí CO2. ŠKODA chce v těsné spolupráci s koncernem Volkswagen v tomto vývoji hrát vedoucí úlohu. Proto je sběr informací z reálného provozu v náročných městských podmínkách důležitým podnětem pro další výzkum a vývoj v této oblasti.

Elektropohon je integrální součástí řetězce pohonných technologií, které v rámci snižování emisí a spotřeby spolu se zvyšováním efektivity provozu zákazníkovi ŠKODA nabízí přes celé portfolio modelů. Ať jde o downsizing, aplikovaný napříč celou motorovou paletou, technologie použité u modelů GreenLine druhé generace (např. start-stop systém, rekuperace brzdné energie) či nejnověji vyvíjený elektropohon, za vývojem vždy stojí snaha nabídnout co nejšetrnější a nejbezpečnější vozy. V tomto duchu nabídne ŠKODA zákazníkům do budoucna i první plug-in hybridní vůz.

Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj uvedl: „Naším jednoznačným cílem do budoucnosti je mobilita bez emisí. Myslím, že právě elektromobily jsou správnou odpovědí na neustále přísnější emisní limity a potřebu trvale udržitelné rozvoje automobilového průmyslu. Naše síla spočívá v odborné kompetenci a kvalifikaci pracovníků technického vývoje a širokém know-how koncernu Volkswagen. Věřím, že právě tato kombinace nám umožní vyvinout elektromobil, který bude představovat krok kupředu.“

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *