Komunikace

Interaktivní socha tučňáka láká kolemjdoucí před Národní technickou knihovnou

Upozornit na soutěžní festival pro mladé umělce Český Tučňák, který se koná od 6. do 8. října v prostorách tří pražských klubů, má osmimetrová socha před Národní technickou knihovnou. Každých 15 minut oslovuje kolemjdoucí, organizuje rozcvičky a rozdává vstupenky na festival. Sochu vymysleli organizátoři, návrh zajistil ateliér Ing. arch. Jana Mackoviče a firma Barisol jí realizovala.

„Během jednoho školního dne zamíří do Národní technické knihovny v pražských Dejvicích přibližně tisícovka návštěvníků, v její bezprostřední blízkosti se obvykle pohybuje další stovka mladých lidí. To je dobrý důvod pro umístění sochy na takové místo,“ říká Petr Oplatka, organizátor festivalu Český Tučňák ze Studia PETHON.

Zvětšenina třiceticentimetrové sošky tučňáka do podoby exteriérové osmimetrové multimediální sochy TUXOFON má kolemjdoucí upozornit na již třetí ročník festivalu Český Tučňák, který sdružuje mladé talentované umělce do třiceti let. Ti se v prostorách pražských klubů Roxy, 2. Patro a experimentálního prostoru NoD v Dlouhé ulici utkají o přízeň diváků ve čtyřech kategoriích: Mladé výtvarno, Mladá hudba, Mladý film a Mladé divadlo.

Sochu vymysleli organizátoři, návrh zajistil ateliér Ing. arch. Jana Mackoviče a firma Barisol jí realizovala. „Do postavce z oceli mohou kolemjdoucí nakukovat výřezy s nápisem Český Tučňák, kde jsou kontinuálně promítány informace o festivalu. Středem konstrukce po sloupu stoupají vzhůru prstence z LED pásek, jenž fungují jako časomíra. Socha navíc promluví každých 15 minut,“ popisuje fungování sochy Petr Oplatka.

„Ten, kdo se s Tuxofonem vyfotí a zveřejní fotku na Facebooku, dostane od nás celofestivalový lístek zdarma,“ říká Vojta Kotek, umělecký ředitel festivalu.

Festival a ocenění pro mladé české umělce Český Tučňák vznikl za účelem zviditelnit tvorbu mladých lidí a upozornit na ně laickou i odbornou veřejnost. „Jde nám hlavně o setkání nastupující umělecké generace a její představení veřejnosti. Celá přehlídka je třídenní happening, během kterého mají návštěvníci možnost shlédnout výtvarnou expozici, divadelní představení, filmové projekce, koncertní vystoupení a spoustu doprovodného programu,“ doplňuje Vojtěch Kotek.

Vrcholem celého festivalu bude slavnostní ceremoniál a předání cen, které proběhne na Nové scéně Národního divadla. V přímém přenosu jej bude možné sledovat 30. října v 18:30 na televizním kanálu Prima COOL. Aktuální informace o festivalu návštěvníci rovněž získají na webových stránkách www.ceskytucnak.cz nebo z Facebooku.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *