Prodej

CenTrade rozšiřuje nabídku služeb pro komerční sféru

Společnost CenTrade nabízí firmám od 5.března možnost uspořádat výběrová řízení a poptávky zboží elektronickou cestou, a významně tak rozšiřuje nabídku svých služeb pro komerční elektronické tržiště.

Nové služby výběrových řízení jsou určeny všem firmám na českém trhu, které nabízejí či poptávají zboží i služby z nejrůznějších komerčních oblastí. Výběrová řízení umožňují zapojení do elektronického obchodování společnostem, které hledají nové obchodní partnery či se chystají nové obchodní vztahy navázat.

Rozšíření nabídky služeb vychází ze zkušeností z provozování Tržiště pro veřejnou správy, které CenTrade provozuje od září 2002. Klíčovým přínosem pro uživatele je rychlost nalezení a oslovení dodavatele, automatický návrh vyhodnocení nabídek a cenová úspora.

Na Tržišti veřejné správy je v současnosti aktivních 800 dodavatelských firem a na veřejnou poptávku odpoví svými nabídkami průměrně 17 firem. Průměrná soutěžní lhůta je přitom 5 dní. Dosažená úspora se pohybuje kolem 12 %.

CenTrade nabídkou těchto služeb navazuje na úspěšný produkt elektronických aukcí, které jsou organizovány v reálném čase s předem určenou skupinou účastníků. Průměrná úspora u nákupních aukcí se pohybuje v rozmezí 7 – 30% v závislosti na komoditě, u prodejních aukcí je průměrný výnos 21%. Mezi nejčastěji poptávané či nabízené komodity patří výpočetní technika, kancelářské potřeby, automobily, suroviny pro výrobu a telekomunikační materiál.

Celková nabídka služeb pro každého zákazníka CenTrade zahrnuje vedle elektronických aukcí a výběrových řízení také možnost katalogového nákupu a prodeje. Cenový model přitom nevyžaduje vstupní ani paušální poplatky, zákazník platí až v okamžiku skutečného využití výše uvedených služeb. Jedním z možných modelů je i možnost spojit výši poplatku s realizovanou úsporou. Technické požadavky na straně zákazníka jsou minimální, na druhé straně CenTrade garantuje vysokou dostupnost a bezpečnost aplikace včetně důsledné ochrany informací.

Zdroj Centrade

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *