Branding

Hamé uspělo v souboji o napodobování její značky na ruském trhu

Hamé se již více než 2 roky soudilo s ruskou společností Ruzkom, která se snažila těžit z napodobení loga a designu výrobků společnosti Hamé, čímž parazitovala na dobré pověsti produktů Hamé a rovněž porušovala práva k ochranným známkám společnosti Hamé.

Původní zamítavé rozhodnutí soudu prvního stupně, bylo na základě odvolání společnosti Hamé, zrušeno soudem vyšší instance a předáno k opětovnému přezkoumání. V říjnu 2011 shledal 10. Apelační soud v Moskvě požadavky společnosti Hamé oprávněnými a společnosti Ruzkom uložil uhradit kompenzaci ve výši 4,3 mil. Rublů za parazitování a poškození značky Hamé.

V návaznosti na tento spor uložil i ruský antimonopolní úřad (FAZ) společnosti Ruzkom pokutu za nekalosoutěžní jednání.

Společnost Hamé na ruském trhu působí již od poloviny 90. let minulého století. V r. 2004 zde otevřela nový výrobní závod ve městě Vladimiru, cca 200 km od Moskvy. V tomto závodě vyrábí paštiky, kečupy a kojenecké masozeleninové výživy, které distribuuje nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí bývalého SNS. V roce 2010 dosáhlo Hamé v Rusku tržeb v hodnotě 815 mil. rublů.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *