Management

Generální ředitelka Xeroxu vyzývá k radikálním změnám v organizaci práce

Generální ředitelka společnosti Xerox Anne Mulcahy ve svém projevu na ICT World Forum (konferenci pořádané v předvečer CeBITu v Hannoveru) vyzvala přední představitele technologicky orientovaných firem, aby společně vyvinuli „nové uspořádání práce“, které by překračovalo meze technologie a bylo hnacím motorem nového růstu a produktivity na pracovištích. Prohlásila, že technologie samotná ovšem nestačí k tomu, aby rychle nastartovala světovou ekonomiku.

„V letech 1998 až 2000 investovaly firmy pouze ve Spojených Státech do technologií 65 miliard dolarů. A co jim to přineslo?“ ptá se Mulcahy. „Technologie musí jít ruku v ruce s inovacemi v organizaci práce, a přece se právě na toto často zapomínáJe pro nás totiž jednodušší vystavit šek než se opravdu zamyslet nad způsobem práce.“

Mulcahy předpovídá, že tolik potřebná transformace pracovních postupů bude vyvolána inovacemi a službami, které respektují hodnotu lidské individuality. To jsou oblasti, na které se Xerox v poslední době nejvíce zaměřuje. Nedávná studie, kterou pro Xerox připravila MORI, jedna z největších společností pro nezávislý průzkum ve Velké Británii, jednoznačně ukazuje na limity v současných pracovních postupech. Méně než polovina dotázaných evropských ředitelů si myslí, že informační technologie jim usnadňují práci. Dokonce jedna třetina z nich je přesvědčena, že informační technologie práci spíše komplikují a zvyšují stres.

„V pozadí IT se ale skrývá IW (Information Work) – tedy lidský přístup a práce konkrétních lidí s těmito technologiemi. Interakce mezi lidmi v každodenním kancelářském životě,“ řekla Mulcahy a dále rozvedla důležitost lidského rozměru práce – tématu, který Xerox považuje za součást své vlastní podnikatelské strategie.

„Technologie nás zaplavila dokumenty,“ pokračuje Mulcahy. “ Tato záplava často způsobuje nadměrné náklady, snižuje produktivitu práce, a negativně ovlivňuje firemní infrastrukturu.“ Běžná organizace utratí mezi 5 a 15 procenty svého ročního příjmu za dokumenty. Na základě výzkumu v oblasti kancelářské dokumentace provedeného společností Xerox se dá říci, že až 40 procent těchto nákladů lze ušetřit.

Xerox zanalyzoval a zoptimalizoval běh dokumentů pro 350 lidí v kancelářích ústředí své vlastní firmy, což dosud vedlo k úsporám 1 milionu dolarů. Výsledky byly ještě dramatičtější ve společnostech jako Lloyds TSB, Dillards, Royal Bank, British Telecom a dalších.

„Zefektivnění procesů náročných na dokumenty snižuje přímé náklady, a zároveň umožňuje lidem být produktivnější,“ řekla Mulcahy.

Pracovníci jsou stále mobilnější a Xerox vyvíjí technologie a služby, které budou podporovat spolupráci a zvyšovat produktivitu v jejich novém pracovním prostředí. Mulcahy oznámila, že mobilní podnikatelský kancelářský software Xeroxu, mDoc, bude v Německu nabízen významným mobilním operátorem O2 v balíčku spolu se zařízeními BlackBerry, což lidem na cestách umožní jednoduše posílat a upravovat dokumenty z jejich mobilních přístrojů. Během projevu generální ředitelky Xerox představil některé konkrétní novinky svého evropského výzkumného centra, které pomohou změnit způsob a organizaci práce. Jedna inovace zvaná „DiscoveryPrint“ rozšiřuje řešení mDoc a umožňuje z mobilního telefonu nebo PDA bezpečně přistupovat k dokumentům prostřednictvím Internetu a tisknout je v plné kvalitě. Druhá pak ukázala, jak nový software pod názvem „Portable Document Camera “ může udělat z digitálního fotoaparátu zařízení na záznam dokumentů s vestavěným pokročilým zpracováním obrazu a softwarem na rozpoznávání textu.

Mulcahy slíbila, že technologie, inovace a služby Xeroxu budou používány tak, aby umožnily lidem pracovat kdekoli a kdykoli mít přístup k informacím a vědomostem, které mohou sdílet se svými spolupracovníky nebo obchodními partnery.

ICT World Forum je konference pořádaná v rámci CeBITu, kde Xerox vystavuje širokou škálu kancelářských produktů, služby a řešení na stánku 2G8.

Zdroj: Xerox Czech Republic

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *