Průmysl

ŠKODA zahájila stavbu Lean Centra 

Těžištěm tréninku pro zaměstnance podniku i pro dodavatele z celého světa v Lean Centru bude optimalizace postupů ve výrobě a administrativě značky ŠKODA.

ŠKODA slavnostně zahájila výstavbu nového Lean Centra ve kterém se budou zaměstnanci společnosti ŠKODA a dodavatelé české automobilky seznamovat např. se základními principy a metodami štíhlé podnikové struktury, pravidly úspěšné týmové práce nebo s dokonalým řízením montážní linky. Cílem školení je ještě efektivnější využití zdrojů a optimální uspořádání pracovních postupů. Produktivita podniku tak bude dále zvýšena.

„ŠKODA do roku 2018 hodlá zdvojnásobit svůj odbyt na zhruba 1,5 milionu vozů ročně. Rozhodující pro to je know-how našich zaměstnanců,“ zdůvodňuje rozhodnutí o výstavbě centra člen představenstva za oblast personalistiky Bohdan Wojnar. Automobilka do projektu investuje 5,3 milionu eur.

„Při naší růstové strategii musíme zajistit, aby struktury a procesy ve výrobě a v administrativě zůstaly i nadále jednoduché a štíhlé,“ vysvětluje Wojnar dále. K tomu rozhodující měrou přispěje nové Lean Centrum. „Bude to jádro našeho interního projektu „Štíhlý podnik“. Možnosti optimalizace, které budou v budoucnu v Lean Centru vypracovány, budeme realizovat jak ve výrobě, tak v administrativě,“ dodává člen představenstva společnosti ŠKODA za oblast personalistiky.

Nové Lean Centrum společnosti ŠKODA bude jediným tréninkovým centrem tohoto druhu v České republice. Učebny, mimo jiné určené pro oblasti montáže, svařovny, „štíhlé“ administrativy a úspory energie, jsou umístěny ve čtyřech patrech na celkové ploše 5 700 m2. Teoretický a praktický trénink provádí certifikovaní školitelé koncernu Volkswagen.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *