E-business

Jaká je budoucnost nehlasových služeb s T-Mobile?

Řadu vylepšení a nových nehlasových služeb připravuje pro své zákazníky T-Mobile. Wapový portál t-zones nabídne nové, příjemnější a jednodušší uživatelské rozhraní a spolu s upravenou strukturou přinese také výrazné rozšíření obsahu. Vylepšení portálu t-zones pak doprovází nabídka nových služeb z oblasti infotainmentu (informací), entertainmentu (zábavy) a messagingu (zasílání zpráv), využívajících ve velké míře formát MMS. Snadné používání a obsluhu služeb přitom podpoří nové telefony se speciální klávesou a určené exkluzivně pro zákazníky T-Mobile nebo telefony s přednastaveným tlačítkem pro přímý přístup do portálu t-zones.

„Nástup nových telefonů otevírá novou dimenzi v mobilních komunikacích, přinášející vysoký uživatelský komfort. Stiskem jediného tlačítka se zákazník pohodlně dostane k aktuálním informacím, zábavným službám nebo například do své e-mailové schránky a navíc může využívat řadu nových služeb, které v blízké době uvedeme,“ říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil. „Díky našemu členství v globální skupině tak můžeme naplňovat vizi, která spočívá ve zpřístupnění mobilních multimediálních aplikací širokému okruhu zákazníků za příznivé ceny,“ dodává.

Snadný přístup do wapového portálu t-zones

Wapový portál t-zones představuje rychlý zdroj aktuálních informací z domácího a zahraničního dění v oblasti ekonomiky, kultury či sportu. Kromě toho přináší také například vtipy, horoskopy, hry (Nově Iqmapa a Superliga), a je tedy také užitečným zdrojem zábavy. Od 3. dubna nabídne t-zones upravenou wapovou strukturu spolu s novým či rozšířeným obsahem a tím ještě ucelenější a přehlednější šíři informací, služeb a zábavy. V jednotlivých položkách tak bude možné intuitivně najít okruhy služeb, které spolu logicky souvisejí a které uživateli poskytnou „kdekoliv cokoliv jej napadne“.

K většímu uživatelskému komfortu výrazně přispějí nové telefony, které jsou přizpůsobeny snadné obsluze t-zones. Telefony Nokia 3650 a Siemens C55 mají jedno tlačítko (soft-key) přednastavené právě na t-zones a po jeho prokliknutí je uživateli nabídnuto spojení na hlavní stránku t-zones WAP. Model Samsung V200 je pro přímý vstup na hlavní stránku vybaven speciálním tlačítkem a u telefonu Panasonic GD87 slouží jako rychlovolba tlačítko se znakem @.

Více pohodlí zajistí také nové uživatelské rozhraní, které přináší především do uvedených telefonů méně textu a naopak více grafických prvků v podobě ikon k jednotlivým položkám t-zones. Přednastavené záložky wapového prohlížeče jsou dalším z vylepšení, díky nimž lze ještě více zjednodušit přístup k on-line službám a informacím: v záložkách wapového prohlížeče jsou na nových telefonech vybrány některé kategorie, které si může uživatel off-line prolistovat a teprve jejich prokliknutím se dostane on-line na požadovanou stránku.

Nový obsah portálu t-zones

Jednou z výhod, které nabízí wapový portál t-zones, je možnost on-line zpravodajství „minutu po minutě“ v případě závažných událostí (krize v Iráku) nebo například důležitých sportovních přenosů. V kategorii t-sports tak uživatel nově najde ucelený přehled dvou nejsledovanějších sportů v České republice – fotbalu a hokeje. Vedle přímých přenosů z utkání fotbalové reprezentace, extraligy ledního hokeje a mistrovství světa v hokeji portál přinese zajímavosti ve formě komentářů, rozhovorů či hodnocení odborníků ke jmenovaným i dalším významným soutěžím a také výsledkový servis spolu s přehlednými tabulkami.

Zcela novou položkou portálu je kategorie t-guide, která je vylepšením a rozšířením oblíbených služeb t-info. Objekty a informace jsou zde přehledně rozděleny do skupin podle zaměření (Jízdní řády, Doprava, Za zábavou, Za sportem, Za turistikou, Za erotikou, Autoslužby, Nejbližší pomoc. Nově služba zákazníkovi vyhledá objekt v jeho nejbližším okolí nebo v jiném požadovaném místě. Pokud tedy zákazník ve skupině Za zábavou vybere Kluby a zadá buď svoji aktuální polohu nebo jiné místo, kam pojede kupříkladu na dovolenou, t-guide mu vyhledá až tři požadované objekty spolu s jejich stručným popisem, telefonním číslem, adresou a vzdáleností. Přímo z této stránky lze také například zavolat na uvedené telefonní číslo nebo si nechat zobrazit mapu objektu a jeho okolí; mapa se přitom zobrazuje dle konkrétního typu telefonu v nejlepším možném provedení (také barevně) a obraz lze mimo jiné zvětšovat, zmenšovat či posouvat. t-guide obsahuje na 60 tisíc objektů ve čtyřiceti kategoriích, přičemž řada kategorií nabízí ještě podrobnější vyhledávání (například vyhledání autoservisu dle značky apod.).

Nové služby

Jako první na českém trhu nabídne T-Mobile v průběhu dubna službu Video messaging neboli možnost zasílání videonahrávek včetně zvukové podpory mezi jednotlivými zákazníky. Zákazník jednoduše pomocí mobilního telefonu natočí krátké video a odešle stejně, jako by posílal standardní zprávu MMS. Videozprávu lze zaslat přímo na telefon příjemce (v současné době podporuje Video messaging Nokia 3650, do budoucna i další telefony), popřípadě na e-mail. Je-li zpráva zaslána zákazníkovi na mobilní telefon, který nemá aktivované MMS, bude zpráva uložena na portálu t-zones; o této skutečnosti a přístupovému kódu k uložené zprávě bude zákazníkovi zaslána SMS. Přehrávač videozpráv pro PC bude možné zdarma stáhnout na adrese http://www.nokia.cz/support/3650.

Od druhé poloviny dubna budou moci zákazníci T-Mobile jako jediní na českém trhu využívat službu MMS Video Downloads, která umožní stahovat videosekvence z nabídky Downloads na portálu t-zones. Krátké video, které si zákazník vybere z několika kategorií, např. Sport, Příroda nebo Erotika, bude možné stejně jako jiné motivy objednat nejenom přes WAP, ale také na internetovém portálu t-zones nebo prostřednictvím SMS a zaslat je buď na vlastní telefon, nebo jako videopohlednici svému známému. Službu Video Downloads budou podporovat telefony Nokia 3650 a Nokia 7650. V případě, že videosoubor obdrží zákazník bez aktivované služby MMS, bude mu obdobně jako u služby Video messaging uložen na portálu t-zones a pomocí zmíněného přehrávače si jej může přehrát na svém počítači.

Již nyní si lze v rámci služby MMS Downloads vybrat z bohaté nabídky motivů ve formátu MMS. Zákazníci si tak mohou objednat například velikonoční pohlednici a před několika dny byla služba rozšířena také o obrázky finalistek Miss 2003, které budou po vyhlášení soutěže doplněny o fotografie vítězek.

Od konce března může jednotlivé motivy nabízené službou Downloads využívat mnohem více zákazníků než doposud. Nově byla rozšířena podpora vybraných telefonů, se kterými si lze stáhnout loga a zvonění či motivy ve formátu MMS. Také Javy hry již podporuje celkem devět telefonů, nejnověji Nokia 3510i, Nokia 6100, Nokia 6610, Nokia 7210 a Nokia 7250. S T-Mobile přitom mají v současné době zákazníci nejširší nabídku Java her, které lze objednat nejenom pro sebe, ale také poslat jako dárek na mobilní telefon svého známého.

Nabídku z oblasti videonahrávek doplní v blízké budoucnosti služba Video streaming. Zákazník si díky ní bude moci na mobilním telefonu přehrát videoklip z nabídky partnera. K využívání služby je nutná instalace aplikace Real Player a dále aplikace umožňující spojení se serverem poskytovatele obsahu. Službu budou podporovat telefony Nokia 3650, Nokia 7650 a Sony P800.

Rozšíření oblíbené služby T-Mobile Info přinese v průběhu dubna nová služba MMS Info. Uživatelům T-Mobile Info byly dosud doručovány zprávy s objednaným obsahem formou SMS; se službou MMS Info dostane uživatel požadovaný obsah ve formátu MMS, a zpráva tedy bude obsahovat vedle textu také obrazový doprovod například v podobě fotografie. Stejně jako u informačních kanálů v rámci SMS Info si bude možné objednat buď jednorázové doručení zprávy, nebo se přihlásit k trvalému odběru informací, které budou zájemci doručovány na mobilní telefon v okamžiku jejich vzniku. Kromě běžných kanálů bude zákazníkům k dispozici také jeden speciální kanál zdarma, prostřednictvím kterého může uživatel získávat informace o nabídce spolu s názornými ukázkami služby MMS Info.

Zdroj: T-Mobile

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *