Služby

Nezaměstnanost absolventům IT na SSŠVT nehrozí

Nezaměstnanost v Česku v září vzrostla na 8,4 % ze srpnových 8,3 %. O práci se podle MPSV ucházelo bezmála půl miliónu lidí, oproti 41 tisícům volných míst. Na růstu nezaměstnanosti se podíleli především absolventi škol. Stále je největší zájem o IT pracovníky, strojní inženýry a rovněž manažery marketingu.

Zájem o absolventy informačních technologií potvrzuje i Střední škola výpočetní techniky v Praze (SSŠVT), která patří mezi nejvýznamnější IT školy v Česku, doposud naprostá většina jejích studentů neskončila na úřadu práce.

Nejlépe s obsazováním do pracovních pozic na tom jsou absolventi technických oborů a IT specialisté či strojní inženýři. Přestože roste počet absolventů technických škol, jejich počet nestačí pokrývat rychle se zvyšující poptávku firem. „Nezaměstnanost studentům SSŠVT skutečně nehrozí. K tomuto dni nalezli práci prakticky všichni naši absolventi, aniž by byli evidování na úřadu práce,“ potvrdil ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze Martin Vodička. Úspěšnost pokračování v dalším studiu na univerzitě je vysoká. Studenty škola kontinuálně připravuje a až 94 % těch, kteří se hlásí na vysoké školy, uspěje. Práci snadno nacházejí i po absolvování vysokých škol. Platy v oborech informačních technologií se dlouhodobě pohybují kolem 37 tisíc korun. Neobvyklé nejsou ani 150tisícové platy.

Kdo se chce skutečně rozvíjet a pracovat na sobě, tomu SSŠVT rozhodně má co nabídnout. Od teoretických poznatků z oblasti IT přes širokou škálu praktických dovedností pro práci v nejrůznějších sférách výpočetní techniky až po úzce zaměřené odborné aktivity v rámci jednotlivých studijních specializací. Základem celého studia je jeho praktické zaměření s maximálním počtem hodin strávených u počítače. „My se snažíme i v rámci běžné výuky na naší škole, aby naši studenti byli vedeni co nejvíce k praktickým dovednostem. Během studia jdou 2krát na souvislou 14 denní praxi,“ říká ředitel SSŠVT Martin Vodička.

Mimo výuku je k dispozici školní počítačové vybavení, možnost si zajít zacvičit do školní posilovny, vyrazit se spolužáky na snowboard či lyže, s kánoí na vodu nebo na tradiční sportovní kurzy. Všechny tyto akce jsou školou finančně dotované, stejně jako kurz pro získání řidičského průkazu. A pokud studenti vyžadují rozvoj svých odborných dovedností i ve volném čase, nabízí škola řadu nadstavbových mimoškolních aktivit. Jedná se o prestižní mezinárodní kurzy týkající se informačních technologií. Například od Cisco Academy a Autodesk Academia. Bezproblémovou komunikaci v angličtině studentům nabídne přípravný kurz pro zkoušky Cambridge ESOL s možností získat certifikáty FCE a PET.

– red –

Čtěte také