Služby

BENZINA otevřela nové čerpací stanice na D3

Na dálničním tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi mohou řidiči nově zastavit u dvou čerpacích stanic BENZINA PLUS. Společnost BENZINA je v prosinci zprovoznila  u obcí Mezno a Mitrovice. Kromě kompletní nabídky paliv jsou čerpací stanice vybaveny provozovnami rychlého občerstvení STOP CAFE. BENZINA tak upevňuje svou pozici největší sítě čerpacích stanic v České republice.

„Jde o vůbec první čerpací stanice postavené na dálnici D3. Jejich otevřením jsme úspěšně dokončili projekt implementace provozoven rychlého občerstvení STOP CAFE. V průběhu loňského roku společnost BENZINA pod tímto názvem otevřela celkem 88 fastfoodových restaurací,“ uvedl Martin Durčák, ředitel pro maloobchod a člen představenstva skupiny Unipetrol.

Na nových čerpacích stanicích BENZINA počítá s implementací řešení, která mají za cíl zlepšit služby zákazníkům a zvýšit ochranu životního prostředí. Klasické osvětlení tak například nahrazují LED svítidla, instalována budou tepelná čerpadla zajišťující vytápění i chlazení objektu a větrací jednotky s rekuperací tepla.

V případě tepelných čerpadel vzduch – vzduch a rekuperátorů tepla jde o zcela ojedinělou technologii na českém trhu čerpacích stanic. Kombinací různých opatření by zde měla BENZINA dosáhnout poklesu spotřeby energií a tepla až o 40 % oproti běžné spotřebě.

Na čerpacích stanicích Mezno a Mitrovice bude Benzina využívat také nejúčinnějšího typu solárních kolektorů, takzvané vakuové trubicové solární kolektory s technologií U-pipe, které zajišťují maximální výkon i při nepříznivých podmínkách. Tyto kolektory pracují i při difuzním světle, kolektor je schopen využívat dopadu světla pod všemi úhly. V rámci technického řešení bude použit i solární ohřev vody, při kterém se počítá až s 80% úsporou nákladů za energie.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *