Služby

Lidé tančete, ať můžeme zdít!

Občanské sdružení Bez mámy, jež pomáhá dětem v Africe, zve 20. ledna 2013 na benefiční ples, který se uskuteční v Praze ve Velkém sále Lucerny od 19 hodin. Podtitulem plesu je výzva: „LIDÉ TANČETE, AŤ MŮŽEME ZDÍT“, která vystihuje aktuální projekt sdružení – výstavbu třetí budovy Centra pro osiřelé děti žijící v Tanzanii.

Cena vstupenky 280 Kč bude věnována na podporu tohoto projektu. Vstupenku je možné zakoupit v prodejní síti Ticketstream nebo na  webu sdružení www.bezmamy.cz.

Večerem provede moderátor Petr Salava, k tanci či poslechu zahrají skupiny Brand New Band a Dum Doobie Doobie Band. Nebudou chybět také zajímavá taneční vystoupení a promítnutí krátkého spotu o činnosti sdružení. Návštěvníci se mohou těšit i na soutěž o hodnotné ceny, například víkendový pobyt pro dvě osoby v Golf Resortu…, fotoaparát Canon nebo rodinné vstupenky do muzeí a aqua parků, věnovali jsme také obrazy malované uznávanými africkými umělci. Ty si můžete prohlédnout i zakoupit na e-shopu www.tingatingashop.cz.

„Cílem akce je kromě zábavy a tančení také představení činnosti sdružení a ve zkratce přiblížit široké veřejnosti s jak závažnými problémy se místní lidé potýkají, navzdory tomu , že jejich řešení je pro civilizovaný svět otázkou leckdy jen pár desítek korun. Děti v Tanzanii přichází o své rodiče díky vážným nemocem, jako je např. AIDS, ale i na následky běžných nemocí, díky dostatečné nevzdělanosti místních lékařů, či nedostatku financí. Přitom balení antibiotik stojí pouhých 30kč , sítě proti malarickým komárům 130kč. Tak nízká je „cena“ života… Bohužel i v 21 století tamní děti trpí podvýživou a školní vzdělání si mohou dovolit jen díky dobrým srdcím lidí z Evropy. Jsou odkázané na pomoc, které si ale nesmírně váží!“ dodává Kateřina Znamenáčková, dobrovolnice a spoluorganizátorka akce.

Netančíte, přesto pomůžete stavět? Kupte 100 cihel za 200 Kč. Číslo účtu: 2400096696/2010 (CZK).

Občanské sdružení Bez mámy pomáhá na jihu Tanzanie v regionu Mbeya. Svou pozornost zaměřuje na pomoc dětem, především sirotkům. Počátky činnosti sdružení sahají do roku 2006, kdy bylo založeno letošním „Srdcařem roku“, Ondřejem Horeckým. Ondra působil v Tanzanii od roku 2003 a pomáhal místním lidem, jak jen se dalo. Započaté dobré dílo bylo brzy následováno dalšími nadšenci a dobrovolníky.

Hlavní aktuální projekty:

Adopce sirotků: Díky finanční podpoře dárců, adoptivních rodičů, můžeme dětem zajistit to nejnutnější: obživu, ošacení a potřebné vzdělání.

Centrum pro sirotky: Prostory dosavadního malého sirotčince přestaly vyhovovat, a proto jsme se pustili do projektu výstavby sirotčího centra pro 80 dětí. Letos byla slavnostně otevřena první budova – ubytovna pro chlapce. Pokud půjde vše dobře, tak se zanedlouho dokončí stavební práce na servisním domě a pokročí práce i na třetí budově – ubytovně pro dívky.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *