Komunikace

ING Penzijní fond se změnil na Penzijní společnost

V souvislosti se změnami, které do České republiky přinesla penzijní reforma, společnost ING změnila původní Penzijní fond na Penzijní společnost.  Penzijní připojištění jsou nadále spravována podle původních podmínek v rámci Transformovaného fondu ING Penzijní společnosti.

ING odstoupilo od II. pilíře penzijní reformy, do III. se ale zapojí

Na základě aktuální politické a společenské situace se společnost ING rozhodla nevstoupit do II. pilíře penzijního systému. Hlavním důvodem byla obava z příliš vysoké rizikovosti takového počinu a z možné ztráty důvěry ze strany klientů. Důchodová pojištění ale stále zůstávají v popředí zájmu – ING bude nadále poskytovat služby spojené s  penzijním připojištěním a od roku 2013 se zapojí i do III. pilíře penzijního systému s nabídkou čtyř účastnických fondů v rámci penzijního spoření.

Změna názvu společnosti

Před penzijní reformou nabízela ING penzijní připojištění v rámci Penzijního fondu. Ten se nyní transformuje na ING Penzijní společnost, na jejíž provoz již ING obdržela licenci. Penzijní připojištění, která klienti uzavřeli před koncem roku 2012, jsou převedena pod Transformační fond ING Penzijní společnosti a vztahují se na ně stále stejné podmínky.

Nový web plný informací

S ohledem na výše zmíněné změny spustila pojišťovna ING také nové webové stránky www.ingpenzijnispolecnost.cz. Na návštěvníky zde čeká velké množství přehledně uspořádaných informací zahrnující kompletní problematiku penzijního připojištění i spoření, a to jak z pohledu pojištěnců, tak například i zaměstnavatelů, kteří na ně mohou svým zaměstnancům přispívat.

Další zajímavostí na webu je poradna, kde je možné najít odpovědi na podrobnější otázky týkající se problematiky a penzí. A v neposlední řadě je zde připravená i propracovaná kalkulačka, díky které lze odhadnout naspořenou částku na počátku důchodu v závislosti na datu narození, spořené částce a zvolenému průměrnému zhodnocení.

Čím je ING výjimečné

V oblasti penzijního připojištění v ČR se ING pohybuje od roku 1995, zároveň však díky své příslušnosti k nadnárodní společnosti disponuje zkušenostmi mnohem širšími. Vysoké zhodnocení vkladů svých klientů v rámci penzijního připojištění (2,14 %) zařadilo ING mezi tři nejlepší penzijní fondy na českém trhu vůbec.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *