Reklama

Festival Struny podzimu vstupuje do své plnoletosti s dalším generálním partnerem

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu, který každoročně přináší publiku nevšední a objevné umělecké zážitky, v letošním roce slaví osmnácté narozeniny. Do své plnoletosti vstoupí tato prestižní podzimní akce spolu s novým generálním partnerem, kterým je investiční skupina KKCG. Struny podzimu se budou letos konat od 23. září do 9. listopadu na předních pražských scénách. Mimo jiné vystoupí jazzový velikán Wayne Shorter, pěvkyně a dirigentka v jedné osobě Barbara Hannigan či písničkář Rufus Wainwright. Více na www.strunypodzimu.cz.

„Je to skvělá a pro festival a jeho příznivce zásadní zpráva,“ vítá posílení partnerské struktury Dana Syrová, výkonná ředitelka festivalu Struny podzimu, a dodává: „Vážíme si každé podpory a pozice generálního partnera je pro festival samozřejmě klíčová. Oceňujeme, že silná a úspěšná investiční skupina je dnes aktivním podporovatelem hudebního umění. Finanční stabilita nám umožní dále rozvíjet festivalové projekty a soustředit se na uměleckou kvalitu, která je Strunám podzimu vlastní.“ Investiční skupina KKCG se na pozici generálního partnera festivalu připojí ke společnosti Telefónica Czech Republic, která festival podporuje kontinuálně již třináctým rokem.

„Investiční skupina KKCG dlouhodobě podporuje výjimečné hudební projekty. Jsme potěšeni, že můžeme oznámit rozšíření naší podpory též festivalu Struny podzimu, který přináší unikátní umělecké zážitky s žánrovými přesahy,“ komentuje spolupráci Robert Kolář, člen dozorčí rady KKCG. Investiční skupina KKCG se ke Strunám podzimu vrací po čtyřleté přestávce. Do rodiny finančních partnerů Strun podzimu skupina patřila již v letech 2005 – 2009. Podpoře kulturních akcí se skupina KKCG věnuje dlouhodobě: je například generálním partnerem festivalu Dvořákova Praha, generálním partnerem Ceny Antonína Dvořáka či partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Mezi její zásadní CSR projekty patří Nadace Proměny zaměřená na oživení veřejných prostor, krajiny a městských parků.

Struny podzimu se dlouhodobě těší finanční podpoře i dalších partnerů. Vedle společnosti Telefónica Czech Republic podporují festival rovněž PRIVAT BANK AG a mecenáši Karel a Michaela Janečkovi. Festivalu se daří také dosahovat úspěchů v rámci grantových řízení a podpor u hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR. Mezi pravidelnou rodinu podporovatelů festivalu patří též Raiffeisenbank, Tesco SW, Edenred, Metrostav či Duhovka Group.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *