banner_left
Internet

Mobilní aplikace České Pojišťovny pro řešení autonehod

Řešení každé dopravní nehody bývá z pohledu viníka i poškozeného běh na dlouhou trať. Některé komplikace ale způsobuje jen řidičova neznalost a nedodržování stanovených pravidel po bouračce. Pokud například k nehodě její účastníci nezavolají policii, snižuje se možnost, že škody na voze pojišťovna uhradí. Nejen k tomu, aby lidé postupovali v případě dopravní havárie správně, slouží aplikace „Pojišťovna“.

Aplikace a její novinky

Aplikace České Pojišťovny pro telefony se systémem Android a iOS je dostupná zdarma. Klientům ČP nabízí možnost nahlásit nehodu, zdokumentovat její místo, případně zažádat o odtah a náhradní vůz. Celkově usnadňuje proces šetření a likvidace škod v rámci povinného ručení a havarijního pojištění.

Novinku aplikace „Pojišťovna“ představuje databáze smluvních autoservisů ČP. Do systému jen vyplníte údaje o typu vozu, najetých kilometrech a on vám sám vyhledá nejvhodnější a nejbližší opravnu. Samozřejmostí je mapa a otevírací doba.

Díky další novotě najdou majitelé poničených vozů i nejbližší prohlídková místa, kde specialisté pojišťovny zkoumají rozsah škod. Do systému stačí zadat adresu bydliště a on vám sám vyhledá nedaleké pobočky.

Nejsem klient ČP

Aplikaci „Pojišťovna“ mohou využívat i ti, kteří klienty ČP nejsou. Ocení dostupnost základních informací o ideálním zabezpečení místa nehody, poskytnutí první pomoci a o tom, kdy je třeba zavolat policii. Takového rádce by při sobě měl ideálně mít každý řidič. Díky této aplikaci, kterou ČP nabízí již od roku 2011, mají takovou možnost všichni, kteří vlastní chytrý telefon.

Dostupnost aplikace

Aplikaci „Pojištění“ nabízí ČP volně ke stažení na App Store i Android Marketu. K dalším zajímavým pomocníkům řidičů patří aplikace „Nejlepší řidič“, odkud můžete posílat zprávy o situaci na silnicích nebo si nechat vyhodnotit, jaký jste řidič. Veškeré mobilní aplikace nabízí Česká Pojišťovna zdarma.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *