Služby

Informace o pražském trhu kancelářských prostor se zkvalitňují

Vytvořit co možná nejpřesnější statistiky mapující situaci na pražském trhu kancelářských prostor se rozhodli čtyři ze skupiny největších realitních agentů. Jejich cílem je usnadnění práce developerů, investorů a nájemců, kteří tyto údaje potřebují pro svá zásadní rozhodnutí.

DTZ, JLL, CBRE a Cushman & Wakefield Healey & Baker společně nashromáždili své výzkumy a vytvořili skupinu se jménem “The Prague Research Forum“.

Klíčové informace vyplývající z prvního vydání zprávy (pro jaro 2003):

Celkový stav kancelářských prostor
– 779,000 m2 nových prostor – 542,000 m2 kvalitních rekonstruovaných prostor

Procento neobsazených prostor
– 11 %, z čehož jedna třetina je v centru města

Poptávka
– počet metrů uzavřených transakcí za první čtvrtletí byl 55,000 m2 (včetně znovuobnovení stávajících nájemních smluv).

“ Mám radost, že jsme vytvořili našim klientům tuto službu. Je to výborná pomůcka pro jednodušší a informovanější rozhodování v oblasti kancelářských prostor,” komentuje Andrew Thompson, Associate Partner a vedoucí týmu kancelářských prostor v Cushman & Wakefield Healey & Baker.

“The Research Forum” je důkazem, že zrající trh s kancelářskými prostorami potřebuje ucelené informace” dodává Colin Waddell, ředitel společnosti CB Richard Ellis v Praze.

Hlavní transakce zahrnují předpronájem 12 000 m2 v projektu Anděl Park společnosti Mafra a znovuobnovení smlouvy spojené s expanzí – celkem 7 600 m2 – společností Hewlett Packard v objektu BB Centrum na Praze 4.

Všeobecně lze říci, že většinu velkých nájemců stále přitahují lokality ve vzdálenějších částech Prahy a na okraji centra.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *