ICT

IBM otevírá v Praze a v Bratislavě partnerská centra

IBM zveřejnila svůj záměr otevřít dvě nová střediska SPC (Solution Partnership Centers –centra pro vývoj nových řešení určená partnerům IBM) v Praze a Bratislavě v rámci globální investice 200 mil. dolarů. Jejím cílem je především podpořit obchodní partnery IBM ve vybraných regionech.

Otevřením nového centra SPC v Praze, které se uskutečnilo 9. září, získávají čeští nezávislí výrobci softwaru (Independent Software Vendors – ISV), kteří jsou členy programu PartnerWorld pro vývojáře (PWD), příležitost vytvářet a testovat své nové aplikace na otevřených hardwarových a softwarových platformách od IBM. Prostřednictvím přístupu k technologiím IBM se tak jejich produkty mohou dostat rychleji na trh, což se projeví i na jejich příznivější ceně.

Vedle nově zřizovaných středisek SPC v Praze a Bratislavě podstatně rozšiřují své služby i další dvě stávající středoevropská centra ve Varšavě a v Budapešti. Všechna centra se budou orientovat zejména na specifické potřeby malých a středně velkých firem. S novými dvěma centry bude celosvětovou síť IBM SPC tvořit celkem 19 center, z toho 9 v Evropě. Během minulého roku bylo v této síti realizováno více než 3.200 projektů.

Pražské SPC centrum bude pomáhat nezávislým výrobcům softwaru při portování a testování jejich řešení na otevřených hardwarových a softwarových platformách od IBM s primárním zaměřením na softwarové produkty IBM na platformách IBM eServer xSeries, IBM eServer pSeries a na úložných produktech IBM. Mezi podporovaný software IBM patří DB2, WebSphere Application Server, WebSphere Portal pro různé platformy a Lotus Domino. Centrum v Praze, právě tak jako střediska na Slovensku, v Polsku a Maďarku, bude navíc v blízké budoucnosti pořádat odborné semináře a workshopy pro vývojáře. Středisko SPC se bude nacházet v prostorách společnosti IBM Česká republika v Praze Chodově.

„IBM chápe, že nezávislí vývojáři softwaru chtějí dále růst bez toho, aniž by museli masivně investovat do zařízení a technologií“, říká Aleš Bartůněk, generální ředitel IBM Česká republika. „S technologickým zázemím našeho střediska SPC prostřednictvím přístupu k zařízení, softwaru, ale i odbornosti partnerům nabízíme zkrácení vývojového cyklu produktů a usnadnění jejich přístupu na trh.“

Christopher Brennan, IBM Software Group Manager pro střední a východní Evropu, Střední východ a Afriku (CEMA) k rozšíření sítě SPC uvádí: „Otevření nových center ve střední Evropě ukazuje vzrůstající možnosti a potenciál rozvíjejících se trhů. Na rozdíl od našich konkurentů se svými obchodními partnery nesoutěžíme, ale snažíme se jim poskytovat tu nejlepší možnou podporu k tomu, aby zvýšili své příjmy a podíl na trhu.“

Čtěte také