ICT

Společnost Fractal se již potřetí v řadě umístila v prestižní soutěži Fast 50

Společnost Fractal s.r.o. se po třetí za sebou úspěšně umístila v první padesátce nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední a východní Evropě. Pravidelným umísťováním ve Fast50 se dostala také do All-Stars týmu. Prestižní anketu Fast50 vyhlašuje každým rokem společnost Deloitte (dříve Deloitte and Touche).

„Letošní umístění považujeme za potvrzení správnosti naší dlouhodobé strategie a bereme jej jako důkaz, že rychlý růst společnosti nemusí být krátkodobou záležitostí. Důležitým měřítkem je pro nás srovnání v rámci celého regionu a současně vysoký kredit ocenění díky pořadatelské společnosti Deloitte,“ uvedla finanční ředitelka společnosti Ing. Jarmila Bergerová, M.B.A. po převzetí obou prestižních ocenění. „Dnešním umístěním se nám podařilo dokázat, že rychlý růst společnosti lze průběžně financovat z interních zdrojů i v podmínkách českého trhu a současně vykazovat zisk, což jsou pro nás klíčové faktory před vstupem České republiky do Evropské unie,“ dodala.

Hvězdný tým All–Stars
Společnost Fractal se zařadila současně do All–Stars týmu po boku dalších čtyř českých společností. Členství v All-Stars týmu náleží společnostem, které se v rámci průzkumu Fast 50 zařadily mezi firmy umístěné ve Fast 50 po tři po sobě jdoucí roky.

„Pravidelné umísťování naší společnosti v takto prestižních soutěžích při stále sílící konkurenci nás velmi těší. Dokazuje to fakt, že obtížná cesta, kterou jsme se vydali kupředu, nabývá konkrétnějších rozměrů a přináší úspěchy v podobě zdárně uzavřených kontraktů,“ doplnil Ing. Jiří Berger, M.B.A. „Za poslední rok jsme začali spolupracovat s řadou celosvětově uznávaných a významných společností, jakými jsou například americké společnosti Microsoft a SMS@ctive. Naším dalším cílem je zvýšení podílu zahraničních zakázek. Současně však upevňujeme své pozice i v České republice.“

Z úspěšných produktů jmenujme například produkt SMS Touch Pro (unikátní sada aplikací, které pokrývají veškeré potřeby klientů v oblasti profesionálního SMS messagingu), multiportálový redakční systém nebo systémy pro správu dokumentů.

Společnost Fractal s.r.o. byla založena v roce 1995 jako česká společnost se zaměřením na dvě hlavní oblasti podnikání, z nichž první je poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů. Druhou oblastí jsou služby ve sféře internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz, dne 1.1.2000. Firma se stala akreditovanou agenturou mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy včetně tisku letenek. Od roku 2001 byla technologická část firmy vyčleněna do samostatné dceřiné společnosti e-Fractal s.r.o. Po necelém roce působení na poli vývoje software získala tato dceřiná společnost významnou globální vývojářskou zakázku od společnosti Microsoft Corporation (Redmond, USA) při vývoji Lotus Notes Connectoru pro Mobile Information Server. Mezi další reference lze uvést exkluzivní smlouvu na vývoj a dodávku software pro společnost SMS@ctive Technologies Corporation (Vancouver, Canada), která vlastní unikátní síť pro doručování SMS do téměř 1000 mobilních sítí. Společnost Fractal se v roce 2001 umístila na 25. místě v soutěži „Fast 50“ mezi nejrychleji rostoucími technologickými společnostmi ve střední a východní Evropě a tento úspěch zopakovala i v roce 2002. Současně se v roce 2001 objevila na 330. místě v soutěži Fast 500 Europe mezi nejrychleji rostoucími technologickými společnostmi v celé Evropě a o rok později dokonce na 252. místě.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *