Služby

KPMG International vykazuje rekordní tržby ve výši 11,7 miliardy USD

Mezinárodní poradenská firma KPMG International vydala zprávu o svých rekordních výnosech ve výši 11,7 miliardy USD za fiskální rok končící 30. zářím 2001. Předseda KPMG Stephen G. Butler oznámil, že KPMG International zaznamenala významný 9% nárůst (v USD) oproti celkovým výnosům za fiskální rok 2000, které dosáhly částky 10,7 miliardy USD.

V místních měnách, tedy před přepočtem na americké dolary, vzrostly tento fiskální rok výnosy celosvětově o 15%.

Celkové výnosy poradenské firmy KPMG International dosáhly za minulý fiskální rok výše 13,5 miliardy USD. Tato částka však byla upravena o výnosy společnosti KPMG Consulting (2,8 miliardy USD), která se v průběhu minulého roku organizačně oddělila.

„Tržby KPMG v České republice za uplynulý fiskální rok vzrostly o 16 % a přesáhly 1 miliardu Kč,“ dodal František Dostálek, řídící partner KPMG v České republice.

“Zvýšení výnosů i podílu na trhu jsme dosáhli i v náročných ekonomických podmínkách druhé poloviny fiskálního roku,” řekl Butler. “Tento nárůst potvrzuje zvyšující se podíl KPMG na trhu v poměru ke konkurenci a úspěch v poskytování služeb významným mezinárodním společnostem, zejména v uspokojování jejich komplexních potřeb,“ dodal Butler.

Butler dále uvedl, že KPMG vykazuje značný nárůst ve všech oborech své činnosti v celosvětovém měřítku. “U auditorských služeb představuje nárůst 7 % na 5,8 miliardy USD celosvětově; u daňových a právních služeb 6 % na 3,1 miliardy USD; u finančního poradenství 15 % na 1,2 miliardy USD. Ostatní služby představují 100 milionů USD a nárůst u poradenských služeb je 19 % na 1,5 miliardy USD. „Tržby za poradenské služby představují zejména tržby z evropských poradenských kanceláří, které budou pravděpodobně svými mateřskými kancelářemi prodány. Dne 8. února 2001 společnost KPMG Consulting, Inc. provedla první veřejný úpis akcií, tzv. IPO. Stala se tak nezávislou, nepřidruženou společností.

“Dosáhli jsme výrazného zlepšení v řízení našich podnikatelských aktivit v rámci geografických regionů. Nárůst jsme zaznamenali ve všech těchto regionech. V Evropě, Africe a na Středním východě jsme zaznamenali18% nárůst výnosů v místních měnách, v Asii a oblasti Tichomoří 16% a v Americkém regionu 9%,” prohlásil Butler. “V přepočtu na americké dolary se v Evropě, Africe a na Středním východě jedná o 9% růst na 6,3 miliardy USD, v Americkém regionu o 8% na 4,3 miliardy USD a v Asii a oblasti Tichomoří o 6% na 1,1 miliardy USD.“

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *