Management

LogicaCMG nabízí převzetí kompletní mzdové agendy mezinárodních korporací

LogicaCMG a SAP uvedly na evropský trh službu Global Paycare, která obnáší převzetí odpovědnosti za veškeré zpracování mzdové agendy podniků s působností v řadě zemí. LogicaCMG k tomu využije svá datová centra v Nizozemí, Francii a Velké Británii, která již zpracovávají více než dva miliony výplatních pásek měsíčně.

Jedná se o součást obecnějšího trendu, kdy LogicaCMG (a obdobné poradenské firmy) nabízejí nejen outsourcing informačních systémů, ale celých oddělení zákazníka. Tedy nejen například účetní informační systém, ale celá účtárna může přejít k externímu provozovateli.

Technologicky bude služba zajišťována řešením mySAP Human Resources, které LogicaCMG ve zmíněných datových centrech provozuje. Toto řešení umožňuje nastavit službu tak, aby každá výplatní páska odpovídala legislativě a dalším požadavkům specifickým pro jednotlivé státy. To znamená, že pokud má například zákazník pracovníky v řadě zemí, zpracuje LogicaCMG data centrálně, ale případ každého jednotlivého zaměstnance bude zpracován podle norem státu, kde se momentálně nachází. LogicaCMG nabízí i převzetí odpovědnosti za jednání s třetími stranami, jako jsou zdravotní pojišťovny, penzijní fondy, finanční úřady, firmy realizující programy zaměstnaneckých výhod apod.

LogicaCMG již dnes patří ke klíčovým evropským hráčům na tomto poli a očekává, že rozšíření partnerství se SAP jí umožní postavení na tomto rostoucím trhu ještě posílit. Technologické řešení je v současné době přednastaveno pro 40 zemí (vesměs se jedná o státy evropského ekonomického prostoru, ale také například o Jižní Afriku).

“Nadnárodní společnosti potřebují jednotné řešení, které bude fungovat napříč zeměmi. A právě takové řešení nabízíme. To je založeno na našich prakticky bezkonkurenčních zkušenostech se mzdovými procesy. Nejde ale jen o technologii či o vlastní zpracování dokumentů. Každý pracovník zákaznické společnosti bude moci například zavolat na náš help-desk, kde bude obsloužen ve svém jazyce a kam se bude moci obracet s jakýmikoliv požadavky nebo stížnostmi týkajícími se výplaty mzdy,” prohlásil Peter Carlile, ředitel pro outsourcing personální a mzdové agendy ve firmě LogicaCMG.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *