Prodej

Úspěšná implementace finančních služeb iBill and iPay na tržišti CenTrade

CenTrade, přední „business-to-business“ elektronické tržiště v České republice, a Schemantix, vedoucí poskytovatel softwarových řesení pro vývoj a nasazení obchodních služeb s přidanou hodnotou, dnes oznámily úspěsnou implementaci finančních služeb iBill and iPay na tržišti CenTrade. Tyto nové služby významně rozšiřují funkčnost tržiště a byly vyvinuty ve spolupráci CenTrade, Schemantix a Commerce One, přední světové společnosti v oblasti řesení eMarketplace.

Nové produkty jsou doplňkem standardního elektronického tržiště postaveného na technologické platformě MarketSet/MarketSite společností Commerce One a SAP Markets. Základní funkčnost MarketSet umožňuje dodavatelům udržovat aktuální katalogy produktů na tržišti, kupující mohou katalogy prohlížet, a vytvářet nákupní objednávky, a odesílat je vybraným dodavatelům. Dodavatel může objednávku akceptovat nebo odmítnout. Celý proces probíhá on-line v reálném čase. iBill přidává pro dodavatele velmi důležitou funkčnost, automatické vytváření odpovídající faktury na základě vyřízených objednávek. Kupující mohou faktury akceptovat, nebo odmítnout. iPay dále umožňuje kupujícím vytvářet z přijatých faktur platební příkazy a odesílat je na platební bránu elektronického tržiště. Řesení Schemantix splňuje nejpřísnějsí požadavky na zabezpečení přenosu obchodních dokumentů ve smyslu mezinárodních norem.

„Naši současní i budoucí zákazníci očekávají od elektronického tržiště úplnou podporu pro své obchodní aktivity,“ vysvětluje Petar P. Stančev, Generální ředitel CenTrade. „S uvedením iBill a iPay CenTrade zaujal vedoucí pozici v oblasti rozšiřování základních služeb tržiště o finanční služby. Finanční služby představují okamžitou přidanou hodnotu pro účastníky obchodování. Firma Schemantix během projektu více než splnila naše očekávání. Svojí technologií a odbornými zkušenostmi s budováním obchodních služeb pro elektronická tržiště Schemantix sehrál klíčovou roli při uvedení produktů iBill a iPay na trh. Společně se Schemantix plánujeme v nejbližší budoucnosti další spolupráci při vytváření dalších obchodních služeb“.

Stepan Tomolya, Obchodní ředitel společnosti Schemantix, dodává: „Naše spolupráce se CenTrade je uspěchem pro obě strany. CenTrade zná obchodní požadavky svých zákazníků, což se v kombinaci se silnou pozicí CenTrade v oblasti vývoje nových netradičních služeb ukázalo jako dokonalý doplněk naší technologie a zkušeností s vývojem elektronického tržiště MarketSite Commerce One. Velký dojem na nás učinila schopnost CenTrade přicházet s inovačními obchodními nápady, přesně určit a komunikovat zákaznické požadavky a pracovat s naším týmem obchodních analytiků a vývojových pracovníků v oblasti softwaru při rychlé transformaci těchto požadavků do fungujících produktů.“

„Budoucí úspěch e-commerce bude vycházet z dynamických obchodních služeb: do značné míry nezávislých aplikací, které jsou konfigurovány dynamicky, dodávány v reálném čase přes Internet a řesí cílenou potřebu jako např. zajisťování on-line finančních nebo logistických služeb.“ Říká výkonný ředitel Matthew Gertner. „Při vývoji obchodních služeb využíváme naší technologii, Schemantix Business Service Platform. Schemantix Business Service Platform je souborem komponentů, které výrazně zjednodušují a urychlují vývoj obchodních produktů podle požadavků našich zákazníků “ .Služby iBill a iPay budou uvedeny do pilotního provozu na konci prosince 2001 a zpřístupněny zákazníkům v prvním čtvrtletí 2002.

O společnosti CenTrade
CenTrade je české B2B (business-to-business) elektronické tržiště. Poskytuje bezpečné a spolehlivé B2B prostředí umozňující společnostem vstup do věku elektronického obchodování. CenTrade je vybudováno za přispění unikátních znalostí, zkušeností a potenciálu ČESKÉHO TELECOMU, SAP, Citibank a PricewaterhouseCoopers. Účelené řesení je nabízeno na bázi nejvyspělejších technologií SAP, CommerceOne, EDI a dalších, které se již osvědčily v celosvětovém měřítku. Cílem CenTrade je poskytování efektivních a transparentních řesení pro každodenní elektronickou správu procesů týkajících se nákupu a prodeje, fakturace, placení a logistiky. CenTrade je navržen pro velké, malé i střední společnosti. Umožňuje integraci vnitrofiremních procesů a systémů (ERP) s odběrateli a dodavateli prostřednictvím otevřené elektronické platformy, kde komunikace probíhá bezpečně a v reálném čase.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *