Marketing

Intel spouští marketingovou kampaň: Try and buy

Procesor Intel Itanium 2 překonává výkonnostní rekordy, existuje pro něj několik operačních systémů a 1 000 aplikací – v této situaci společnost Intel vyzývá firmy k praktickému porovnání možností serverů s procesory Intel Itanium 2 ve srovnání s proprietárními systémy a nabízí bezplatné zkušební období v rámci nového programu „try-and-buy“.

Minulý týden začala celosvětová marketingová kampaň “The Intel Itanium 2 Solution Challenge”, která je určena pro 500 největších firem využívajících počítače platformy RISC. Kampaň realizovaná ve spolupráci s řadou předních výrobců a dodavatelů bude pokračovat až do příštího léta. Zákazníci budou mít k dispozici Itanium 2 systémy a služby na dobu 90 dní zdarma, aby mohli důkladně zhodnotit jejich možnosti.

Společnost Intel na kampani spolupracuje s výrobci zařízení jako jsou HP, IBM, LangChao, Lenovo, NEC, Samsung, SGI, Unisys a s řadou místních výrobců. Dále se programu účastní řada výrobců softwaru pro procesory Itanium 2, například BEA, i2, IBM, Oracle, SAP, SAS a systémoví integrátoři jako Avanade a Unisys. Tito partneři mohou do programu nominovat své zákazníky.

„Jsme si výkonem a atraktivitou cen systémů s Itanium 2 ve srovnání s proprietárními systémy naprosto jisti,” říká Lisa Graff, ředitelka Itanium Group společnosti Intel. „Společnost Intel i naši obchodní partneři si přejí, aby ředitelé IT firem osobně poznali přínosy serverů s procesory Itanium 2.”

Během posledního roku se skladba zákazníků kupujících systémy s procesorem Itanium posunula z oblasti vědeckých a náročných výpočtů do oblasti běžných podnikových aplikací. V současné době 14 ze 25 předních 500 společností již nasadilo nebo vyhodnocuje možnosti této architektury.

„Nasazení systémů HP Integrity stabilně roste, zákazníci hledají servery s vyšším výkonem, škálovatelností, dostupností, nižšími náklady na vlastnictví a podporou více OS,” řekl Rudi Schmickl, viceprezident a generální ředitel Enterprise Storage and Servers, společnosti HP EMEA. „HP vidí v kampani Itanium 2 Processor Challenge ideální způsob, jak zákazníkům přiblížit výhody Itanium 2 serverů, a jak je podpořit při výběru optimální architektury.”

„Zavázali jsme se podporovat možnost volby našich zákazníků, a to platí i v oblasti systémů pro provoz podnikových aplikací,” řekl Doug Oathout, ředitel IBM eServer. „Procesory Itanium 2 doplňují podnikovou x-architekturu IBM, založenou na osvědčené technologii centrálního počítače.“

Procesor Itanium 2 se široce využívá v podnikových instalacích, mimo jiné ve firmách Bell Canada, CBS Broadcasting, CitiStreet, CNA, CompUSA, Cox Communications, Eckerd Drug, Fiat Auto, First Trust, Fortis Health, Fuji Film, ING, Jet Blue Airways, Metro AG, Raymond James, Sabre Holdings, SK Telecom, Telecom Italia, Van Heusen či Wells Fargo.

– red –

Čtěte také