Marketing

SPSS slaví třicáté páté narozeniny

SPSS Inc, poskytovatel technologie a řešení založených na predikčním modelování (Predictive Analytics), nedávno oslavilo třicáté páté výročí své existence. V průběhu těchto třiceti pěti let se SPSS přeměnilo z malé firmy akademiků se zaměřením na analýzy sociologických výzkumů na společnost obchodovatelnou na americké burze, která je lídrem v oboru Predictive Analytics, a jejíž obrat překračuje 200 miliónů dolarů ročně.

Společnost, která vytváří software pro více jak 250 000 zákazníku z komerční, veřejné i akademické sféry po celém světě. SPSS Inc. pokračuje ve vývoji a inovacích, které vycházejí z dlouholeté znalosti potřeb svých zákazníků a z čelního postavení v oblasti tvorby analytického softwaru, které této firmě náleží.

SPSS bylo založeno v roce 1968, kdy tři mladí nadšenci – Dr. Norman Nie, C.Hadlai „Tex“ Hull a Dale Bent – vytvořili, implementovali a začali distribuovat produkt, revoluční balíček statistického softwaru, nesoucí jméno společnosti. SPSS Base, nástroj který má původ na Stanford University a jehož další vývoj byl spjat s National Opinion Research Center při University of Chicago, zkvalitnil a zároveň zpřístupnil aplikace statistiky širokému spektru uživatelů. Rozšířil výsledky datových analýz tím, že poskytl jednoduchý a uživatelsky příjemný prostředek, který byl dostupný širokému okruhu uživatelů. Více než po třech desetiletích zůstává tento software, první produkt společnosti, mezi nejrozšířenějšími a nejrespektovanějšími statisticko-analytickými nástroji na trhu.

„Od počátku bylo cílem společnosti začlenit rozsáhle užívaná data do rozhodovacích procesů.“ řekl Norman Nie, zakladatel a předseda správní rady SPSS. „Jsme schopni pomoci zákazníkům SPSS prostřednictvím jejich dat lépe pochopit jejich minulost a přítomnost a umožňujeme jim bezpečné předpovědi toho co je pravděpodobně potká v budoucnu.“

SPSS bylo Centrem softwarové historie ve Westportu nedávno uznáno za jeden ze světově nejdéle existujících nezávislých softwarových podniků a zároveň za nejstarší veřejně obchodovatelnou softwarovou společnost vůbec. Společnost zaznamenala řadu prvenství na statisticko-analytickém trhu, včetně titulu nejrozšířenějšího statisticko-analytického softwaru pro stolní PC a to jak pro operační systém PC DOS tak i Microsoft Windows.

„V průběhu 35 let se doménou naší společnosti stala analýza dat o lidech – jejich názorech, postojích a chování,“ řekl Jack Noonan, president a výkonný ředitel SPSS. „Hloubka a šíře analýz SPSS dává našim zákazníkům nástroj, který potřebují, aby viděli své klienty komplexně, ze všech úhlů.“

Dnes SPSS poskytuje analytické nástroje pracovníkům výzkumu, snadno ovladatelné analytické aplikace uživatelům z obchodní sféry a specializované analytické komponenty dalším softwarovým prodejcům na bázi OEM. SPSS se stalo de facto standardem v oblasti výzkumu trhu, kde poskytuje individuálně upravitelné řešení, pokrývající všechny fáze výzkumného procesu.

V České republice poskytuje software SPSS Společnost SPSS CR spol. s r.o. Odborné služby zahrnují statistické analýzy, data-miningové explorační i predikční projekty, řešení datového procesu od sběru dat po e-distribuci výsledků, Centrum výuky SPSS CR nabízí veřejné i institucionální kurzy v oborech statistika, data-mining, software SPSS, marketingový výzkum a marketing.
Podrobnější informace: www.spss.cz.

– red –

Čtěte také