E-business

Oracle zjednodušuje cenový model outsourcingu, zavádí cenu založenou na počtu uživatelů

Společnost Oracle představila nový cenový model outsourcingu, který vychází z počtu uživatelů a nabídne společnostem větší flexibilitu a předvídatelnost nákladů na informační technologie. Nový model umožňuje společnostem licencovat software Oracle jako spravovanou službu, jejíž cena závisí na počtu uživatelů. Outsourcing se tak stává ještě výhodnější alternativou.

Nový cenový model outsourcingu technologií Oracle nabízí flexibilitu licencování podle počtu uživatelů a odstraňuje neefektivitu, k níž dochází, když jsou společnosti nuceny nakoupit dražší službu kvůli nepředvídatelným budoucím potřebám. Cena určovaná podle počtu uživatelů umožňuje vytvářet transparentní rozpočty na informační technologie, kdy zákazníci platí pouze za to, co skutečně využívají. Díky předvídatelným nákladům a lepšímu přehledu o rozpočtu na IT mohou společnosti přesně předvídat, jakým způsobem v průběhu roku rozdělovat rozpočet.

Nižší, předvídatelné náklady
Outsourcing poskytuje společnostem nižší celkové náklady na vlastnictví, neboť jim umožňuje ušetřit čas a peníze na údržbu aplikací Oracle a věnovat větší pozornost strategickým projektům. „Zákazníci vyjadřují zájem o takový cenový model outsourcingu, který by přesněji odrážel skutečné využívání informačních technologií,“ řekla Amy Mizoras Konary, ředitelka programu pro výzkum cen, licencování a dodávání softwaru ve společnosti IDC. „Pro stále větší počet zákazníků, kteří outsourcují údržbu a správu svých informačních systémů společnosti Oracle, je důležité, aby jim Oracle nabízel flexibilní cenové programy.“

Nové ceny služby Oracle Outsourcing založené na počtu uživatelů
Oracle Outsourcing poskytuje služby správy buď v datovém centru společnosti Oracle nebo na místě jiné společnosti. Oracle rozšiřuje svou flexibilní cenovou nabídku o následující programy, jejichž cena se odvíjí od počtu uživatelů:
Místo outsourcingu – datové centrum společnosti Oracle

 • Profesionální uživatel aplikace – 150 dolarů/měsíc
 • Samoobslužný uživatel aplikace – 20 dolarů/měsíc
 • Externí uživatel aplikace – 50 dolarů/měsíc

  Místo outsourcingu – provozovna zákazníka

 • Profesionální uživatel aplikace – 90 dolarů/měsíc
 • Samoobslužný uživatel aplikace – 12 dolarů/měsíc
 • Externí uživatel aplikace – 30 dolarů/měsíc

  Jedná se o základní ceny na uživatele, přičemž při větším počtu uživatelů může mít zákazník nárok na další slevy.

  – red –

 • Čtěte také

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *