Reklama

Společnost Canon sponzoruje Ligu mistrů UEFA

Společnost Canon, přední světový poskytovatel zobrazovacích řešení, se stane oficiálním dodavatelem Ligy mistrů UEFA. Podpis dohody se uskutečnil 24.2.2004 v Mnichově před zahájením zápasu mezi týmy FC Bayern München a Real Madrid CF.

Tříletá smlouva bude platit až do konce sezóny 2005/06. V průběhu této doby bude společnost Canon dodávat UEFA širokou škálu digitálních zobrazovacích produktů včetně digitálních fotoaparátů, tiskáren, kopírek a faxů .

Společnost Canon je již oficiálním partnerem turnaje UEFA EURO 2004 (jak již bylo zveřejněno v lednu 2003) a tato nová smlouva posiluje rozhodnutí společnosti zaměřit svou evropskou sponzorskou strategii na fotbal. Znamená to také posílení stávajícího partnerství společnosti Canon s organizací UEFA. Tyto dvě smlouvy jsou pokračováním dlouhodobé orientace společnosti Canon na fotbal.

Společnost Canon doposud sponzorovala Mistrovství světa ve fotbale (1978-1998), Ligu mistrů UEFA (1995-2000) a Mistrovství Evropy UEFA (1980-1996).

Lars-Christer Olsson, výkonný ředitel UEFA, k tomu řekl: „Jsem nadšen tím, že Canon bude oficiálním dodavatelem Ligy mistrů UEFA. Společně s účastí v UEFA EURO 2004 toto rozhodnutí demonstruje dlouhodobý zájem společnosti Canon o spolupráci s UEFA na nejvyšší úrovni a fotbal jako takový.“ Hajime Tsuruoka, prezident a CEO pro Canon Europe, řekl: „Tato smlouva navazuje na historické vazby společnosti Canon na fotbal, které trvají již více než 20 let. Rozhodnutí, stát se oficiálním dodavatelem Ligy mistrů UEFA, je součástí širší sponzorské strategie zaměřené na podporu toho, co podle našeho názoru představuje jeden z nejkreativnějších a nejdynamičtějších sportů současnosti.“
James Leipnik, vedoucí oddělení komunikace a podnikových vztahů u Canon Europe, dodal: „Společnost Canon, jakožto oficiální dodavatel a přední evropský odborník na digitální zobrazovací technologii, bude podporovat UEFA tím, že bude poskytovat zobrazovací zařízení pro Ligu mistrů UEFA. Těšíme se na to, že budeme mít příležitost pomoci UEFA zpřístupnit tuto mimořádně vizuální a dynamickou hru milionům fanoušků v Evropě a v celém světě.“

Společnost Canon se zařadila mezi dosavadní oficiální dodavatele Ligy mistrů UEFA, kterými jsou společnosti Adidas a Sharp.

– red –

Čtěte také