CRM

ProClarity 5.3 nabízí rozšířené možnosti Business Intelligence

Softwarová a konzultační společnost Adastra uvádí na český a slovenský trh novou verzi nástroje Business Intelligence ProClarity. ProClarity ve verzi 5.3 poskytuje řadu nových funkcí, včetně Dashboard View, tedy „palubní desky“, poskytující manažerské informace pro podporu rozhodování na jedné obrazovce.

ProClarity 5.3 je produktem stejnojmenné americké firmy se sídlem v Boise, Idaho, USA. Systém je optimalizován pro prostředí Microsoft SQL. Na českém a slovenském trhu je distributorem ProClarity firma Adastra.

Mezi uživatele tohoto nástroje Business Intelligence v ČR a SR patří například firmy Ahold, Cetelem, GTS Czech, Ministerstvo obrany ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Provident Financial, Roche Diagnostics, Slovakofarma (Zentiva), Všeobecná stavební spořitelna KB, Všeobecná úverová banka a další.

ProClarity 5.3
Nástroj Business Intelligence ProClarity 5.3 umožňuje vytvoření „jednotného firemního informačního portálu“, kde každý z manažerů má k dispozici relevantní informace v závislosti na své pozici a na problematice, kterou se ve firmě zabývá. Představuje robustní základnu pro multidimenzionální vizualizaci dat v podobě firemního reportingu, datových analýz a nástrojů pro podporu manažerského řízení a rozhodování. Verze ProClarity 5.3 významně zvyšuje funkčnost předchozích verzí a otevírá cestu pro větší využití systému směrem k širší platformě uživatelů v rámci celé firmy. K tomu přispívá především intuitivní ovládání a přístup k firemním datům prostřednictvím webového prohlížeče, možnost skupinové práce a sdílení výsledků analýz a další pokročilé funkce.

Dashboard View
Jednou z „horkých“ novinek je Dashboard View – palubní deska, která na jedné obrazovce poskytuje pohled na strategické informace pro řízení firmy v podobě dynamických grafů a tabulek, přehledy klíčových indikátorů výkonnosti firmy (KPI – key performance indicators) se „semafory“ jejich stavu a další důležité informace.

ProClarity nabízí manažerům intuitivní přístup k jednotné firemní datové platformě a současně jej výrazně „odstiňuje“ od technických a technologických aspektů systému. Předkládá jim informace v paradigmatu velmi přehledných a srozumitelných pojmů, dynamických tabulkových schémat a různých typů grafů s možností postupné analýzy (drill down), a to pouhým kliknutím myši.

Adastra poskytuje služby lokalizace, školení a implementace ProClarity. Tyto služby zahrnují začlenění systému do stávající informační infrastruktury zákazníka ve formě informační nadstavby nebo vytvoření manažerského informačního systému s podporou datového skladu.

– red –

Čtěte také