ICT

Panasonic sklízel ovace v Las Vegas

Společnost Panasonic si z letošního ročníku výstavy International Consumer Electronics Show pořádané v Las Vegas odnesla prestižní ocenění „Best of Innovations“ pro čtyři své produkty. Odborná porota navíc udělila dalším třem výrobkům firmy ocenění „Innovations Honoree.“

„Prostřednictvím svých produktů se Panasonic neustále snaží posouvat hranice technologických možností,“ uvedl Jeff Cove, zástupce marketingového ředitele firmy. „Uznání, kterého se nám dostává od našich kolegů, si nesmírně ceníme.“

V letošním pátém ročníku udílení cen Innovations 2002 „Best of Innovations“ byly oceněny nejlepší výrobky ve všech kategoriích se třemi nebo více zástupci. Držitelé ocenění měli možnost využít širokého prostoru v propagačních materiálech celé akce a v průběhu přehlídky jim byla věnována zvláštní výstavní sekce.

Panasonic získal ocenění Best of Innovations za tyto výrobky:

  • Digitální kamera PV-DV951. Kamera poskytuje vysoké rozlišení a čistý obraz v téměř profesionální kvalitě. Kompaktní a ergonomické tělo přístroje umožňuje pohodlné a jednoduché ovládání.
  • Bezdrátový telefon KX-TG2680N 2.4GHz GigaRange s funkcí Talking Caller ID. Tento model jako jediný z bezdrátových telefonů poskytuje plnohodnotnou funkci Caller ID, převádějící text do řeči. Funkce umožňuje zjistit identitu volajícího ještě před zvednutím sluchátka.
  • SX-NP10 PianoDesk. Tento digitální klávesový nástroj disponuje plným rozsahem osmdesáti osmi kláves. Klaviaturu je možné pohodlně zasunout do těla nástroje, atraktivní skříň s povrchovou úpravou imitace třešňového dřeva pak může sloužit například jako pracovní plocha. Nástroj je vybaven USB portem.
  • Autorádio s CD/SD přehrávačem CQ-SRX7000 SD/CD. Vůbec první autorádio na trhu podporující formát SD (Secure Digital). Umožňuje přehrávání klasických kompaktních disků a MP3 souborů uložených na SD paměťové kartě.

Přihlášené výrobky posuzuje porota složená z předních odborníků v oboru. Už sedmým rokem je poradcem při udílení cen asociace IDSA (Industrial Designers Society of America). K základním hodnotícím kritériím patří užitná hodnota výrobku, míra technologické inovace a design.

Ocenění se dostává nejpokročilejším produktům v kategoriích audio, video, záznamová média, příslušenství, hardware a software, herní zařízení, domácí spotřebiče, integrované domácí systémy, mobilní elektronika, mobilní kancelář, kancelářské vybavení, internet, osobní elektronika, digitální zpracování obrazu, satelitní systémy, telefony a mobilní komunikace.

Přehlídka International CES proběhla od 8. do 11. ledna 2002. Oceněné výrobky firmy Panasonic byly k vidění ve stánku číslo 30733 v pavilonu hotelu Las Vegas Hilton.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *