Průmysl

Společnost Siemens Elektromotory slaví 100. výročí od zahájení elektrotechnické výroby v Mohelnici

Sté výročí od zahájení elektrotechnické výroby v Mohelnici slaví v letošním roce společnost Siemens Elektromotory, s.r.o. Vedle stoleté historie elektrotechnické výroby v Mohelnici si oba výrobní závody v Mohelnici a ve Frenštátě pod Radhoštem rovněž připomenou úspěšné desetileté působení společnosti Siemens Elektromotory, s.r.o.

Mohelnický výrobní závod společnosti Siemens Elektromotory, s.r.o. na domácí a zahraniční trhy dodává jednofázové asynchronní elektromotory o výkonu 0,09 – 3 kW, trojfázové asynchronní elektromotory o výkonu 0,04 – 18,5 kW a trojfázové brzdové asynchronní elektromotory o výkonu 0,12 – 18,5 kW. Historie závodu se začala psát v roce 1904, kdy byla založena společnost Ludwig Doczekal & Comp. V roce 1926 byla provedena fúze závodu s firmou Siemens Praha, o 19 let později byl podnik zestátněn a vznikla značka MEZ. V roce 1994 do podniku kapitálově vstoupil koncern Siemens AG a byla založena společnost Siemens Elektromotory, s.r.o. V roce 2001 byl v Mohelnici zahájen projekt „Koncepce výroby elektromotorů v Evropě“, a ze závodu se tak stalo evropské kompetenční centrum v oblasti výroby elektromotorů.

„Mohelnický závod společnosti Siemens Elektromotory, s.r.o. patří s bezmála dvěma tisíci spolupracovníků mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v našem regionu. Jsme proto velice rádi, že můžeme společně s našimi zaměstnanci a místními obyvateli oslavit obě významná výročí. I v budoucnu chceme poskytovat pracovní příležitosti odborníkům z různých oborů, a podporovat tak rozvoj regionu i české ekonomiky,“ uvedl u příležitosti oslav jednatel společnosti Siemens Elektromotory, s.r.o. a současně ředitel mohelnického závodu Ivo Pavelec.

V rámci oslav obou významných výročí se v Mohelnici uskuteční řada doprovodných akcí. Již začátkem května byla v Muzeu Mohelnice otevřena výstava „Elektromotory a Mohelnice“ mapující historii místní elektrotechnické výroby. V sobotu 12. června odpoledne bude v autocampu Morava Mohelnice pro malé návštěvníky připraveno Dětské odpoledne. Sobotní program vyvrcholí v městských sadech Mohelnice kulturní akcí Siemens open air show. V neděli 13. června budou oslavy pokračovat Sportovním dnem Siemens – na programu bude turnaj zaměstnanců závodu v minikopané, tenisu, plavecké závody smíšených štafet a pro děti jsou připraveny sportovní soutěže. V rámci sportovního dne se rovněž uskuteční exhibiční fotbalový zápas mezi vedením mohelnického závodu a mužstvem herce a mima Boleslava Polívky.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *