Internet

Třetina provozovatelů stránek by svou prezentaci obohatila o elektronický obchod

Třetina provozovatelů webových stránek by svou prezentaci obohatila o elektronický obchod. Stejný díl majitelů webů by uvítal ke správě stránek publikační systém. Tato a další zajímavá fakta plynou z interaktivního průzkumu serveru www.hormart.cz s Přehledem českého webhostingu.

Dvě třetiny uživatelů by tak rádi využili aplikační služby poskytované webhostingovými společnostmi. Zbylé třetině stačí standardní pronájem webového prostoru bez přidaných služeb.

Co požadují zákazníci po webhostingu? Třetina uživatelů se spokojí se základním pronájmem, který nabízí většinou několik megabajtů místa na hostingovém serveru. Pro 37% zákazníků jsou nezbytné skriptovací technologie ASP nebo PHP a podpora databází. Nadstandardní webové a aplikační služby potřebuje 30% provozovatelů webových prezentací.

Při výběru webhostingu je nejdůležitějším kritériem šíře a kvalita nabízených technologií a služeb. Rozhoduje se takto 38% uživatelů. Cena pronájmu je nejčastějším parametrem při rozhodování pro 34% hlasujících. Celých 28% zákazníků hledí především na dobré jméno poskytovatele hostingových služeb. Interaktivního výzkumu firmy HorMart se zúčastnilo více než 4 tisíce návštěvníků Přehledu českého webhostingu, kteří vyjadřovali své názory pomocí webových anket.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *