banner_left
ICT

Obrat Internet Mall za 1. pololetí 2004 dosáhl 318 mil. Kč

Obchody provozované akciovou společností Internet Mall dosáhly v prvním pololetí 2004 celkového objemu tržeb 318 milionů korun včetně DPH (263 mil. Kč bez DPH).

Konsolidovaný objem tržeb společnosti ve výši 263 mil. Kč bez DPH zahrnuje tržby vlastních internetových obchodů i kamenného obchodu v Praze. V porovnání se stejným obdobím minulého roku tak tržby narostly na 292 %. Obchody Internet Mall vyřídily 26 433 objednávek zákazníků, což je nárůst dokonce na 350 % při srovnání s počtem objednávek za první pololetí 2003.

Ředitel společnosti Ondřej Fryc k výsledkům uvedl: „V posledních dvou letech rostl objem prodeje Internet Mall v průměru o 400 % ročně. Takové tempo růstu však při rostoucích objemech prodeje nelze udržet donekonečna, a proto jsme při plánování letošního roku byli raději konzervativní. Jako cíl pro rok 2004 jsme si stanovili zdvojnásobení loňského obratu a dosavadní výsledky naznačují, že se nám podaří tento cíl překročit.“ Původně plánovaný objem tržeb společnosti Internet Mall na rok 2004 byl 650 mil. Kč bez DPH.

Společnost Internet Mall se na počátku roku 2003 zavázala k pravidelnému zveřejňování svých hospodářských výsledků a je doposud jediným internetovým prodejcem v ČR, který se vůči veřejnosti chová zcela transparentně. „Záměrně se nevyjadřujeme k různým zprávám o „velikosti“ naší konkurence, které někdy připomínají Werichovu pohádku o obrech na Čerchově. Považujeme za důležitější soustředit se na poskytování kvalitních služeb zákazníkům a odměnou pro nás je jejich rostoucí přízeň.“ prohlásil Fryc.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *