banner_left
Služby

Adecco podalo nabídku na převzetí jobpilotu

Celosvětově dominantní společnost v oblasti personálních služeb, dnes oznámila, že podala nabídku na převzetí všech vydaných a neproplacených akcií společnosti jobpilot AG, obchodované na frankfurtské burze Neuer Markt . Akvizice jobpilotu vytváří jednoznačně vedoucí evropskou společnost poskytující komplexní personální služby doplněné platformou internetových služeb jobpilotu, vše propojené v síti Adecco.

Představenstvo a Poradní sbor společnosti jobpilot transakci jednohlasně schválili a doporučili akcionářům, aby nabídku přijali. Tři největší akcionáři jobpilotu, Dr. Roland Metzger (zakladatel jobpilotu a stávající CEO), United Internet AG a Private Equity Bridge Finance prodej svých akcií do rukou Adecco poté samostatně odsouhlasili. Popsaná transakce se týká celkového počtu přibližně 69% neproplacených akcií společnosti jobpilot. Předpokládá se, že celá transakce bude kompletně uzavřena v dubnu 2002. Nabídka je vázána dosažením minimálně 75% při jejich přebírání a patřičným schválením registrace.

jobpilot byl založen v roce 1995 a stal se vůdčí evropskou společností v oblasti online recruitmentu s pobočkami ve čtrnácti evropských zemích. Bernard Morel, Prezident divize Career Service a E-Recruitment společnosti Adecco, poznamenává: ”Adecco sdílí závazek jobpilotu – dodat zákazníkům konkurenční výhodu formou využívání dynamických, cenově efektivních a výsledky přinášejících řešení v personalistice, při současném zachování vysokého standardu dodaných služeb”. Dle předběžných výsledků roku 2001 ukončeném 31. prosince, jobpilot vykazuje tržby ve výši 45,2 milionu Euro. V porovnání s výsledky roku 2000 to znamená 35% nárůst.

Akvizice k sobě přivádí Adecco – společnost dominující na globálním trhu práce s téměř šesti tisíci kancelářemi v 58 zemích umísťujících denně přes 700.000 dočasných pracovníků a téměř 100.000 lidí umístí ročně na trvalá pracovní místa, s portfoliem 250.000 zákazníků – a jobpilot, jeden z nejlépe fungujících a nejvíce inovativních poskytovatelů komplexních služeb online náboru pracovních sil působících na internetové síti. „Je to pro nás perfektní strategický tah“, komentuje Bernard Morel. Očekává se, že kombinace Adecco a jobpilot bude generovat významné synergie v oblasti přírůstku výnosů z propojení prodeje a potenciální úspory nákladů díky společným investicím do infrastruktury a sdílení míst svého působení po světě.

Dr. Roland Metzger bude nadále hrát aktivní roli v propojené společnosti a zůstává nadále na pozici CEO jobpilotu. „Jsme potěšeni přivítat Rolanda Metzgera a tým jobpilotu v rodině Adecco“, pokračuje Bernard Morel. „Roland je inspirujícím pionýrem v této oblasti a jeho mimořádné zkušenosti budou nezbytné k zajištění našeho předního postavení v tomto vzrušujícím sektoru“.

Dr. Roland Metzger, CEO a zakladatel jobpilotu:“Vybudovali jsme jobpilot v jednu z předních evropských společností podnikajících na poli online recruitmentu a jsme potěšeni dalším potenciálem, který přináší integrace obchodního modelu jobpilotu do Adecco Group. Těšíme se na to stát se důležitým základním kamenem modelu podnikání Adecco a jsme přesvědčeni, že kombinace online síly jobpilotu s obrovskými možnostmi Adecco na poli tradičních personálních služeb vytvoří jednoznačnou jedničku na trhu poskytovatelů těchto služeb v Evropě.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *