banner_left
Služby

Produkty finančního koncernu Dimension vykazují 25 % dynamiku meziročního nárůstu

Základní dceřiná společnost koncernu D.S. Leasing, pokračuje ve svém růstu.V loňském roce uzavřela leasingové obchodní smlouvy v celkovém objemu přesahujícím 694 mil. Kč, což znamená meziroční nárůst o 24,4 %. Společnost v roce 2001 pokročila i v elektronické distribuci produktů. Klienti získali v uplynulém roce možnost obhospodařovat své leasingové smlouvy pomocí internetu.

V loňském roce obchodně vysoce atraktivní měsíce březen až květen, vykazovaly meziroční nárůsty přesahující 35%. Komoditně zůstává dominantní leasing automobilů s více než 70 % podílem na celkovém počtu loni uzavřených leasingových smluv, přičemž počet aktivních smluv leasingového portfolia přesahuje hranici 3100 ks. Cena jednoho obchodního případu konci roku 2001 osciluje mezi 530 až 550 tis. Kč, což umožňuje důslednou kontrolu a ošetření obchodního rizika.

D.S. Leasing, a.s. navíc na Slovensku prostřednictvím společnosti Tecton Leasing Slovensko, a.s. (51% podíl na společnosti) dosáhla obratu nově uzavřených leasingových smluv přes 185 mil. Sk, komoditně sestávajících především z osobních a užitkových vozů a technologií.

Produkt finančního leasingu skupiny Dimension v roce 2001 doplnil operativní leasing poskytovaný společností D.S. Rent, s.r.o. Operativní leasing na vozy a vozové parky v prvním roce činnosti zaznamenal obrat 74 mil. Kč. Sesterská společnost D.S. Leasing, a.s. nabízí uživatelsky komfortní produkt využívající slev od značkových importérů automobilů jako alternativu běžného finančního leasingu.

Volbou operativního leasingu uživatelé mohou získat vyšší komfort díky dodatečným službám spojeným s pořízením, provozem a údržbou vozového parku.

D.S. Factoring, další dynamicky rostoucí společnost finančního koncernu Dimension s účinností od počátku roku 2002 podepsala smlouvu o spolupráci s AHOLD Czech Republic. D.S.Factoring, s.r.o. se tak stala jednou z vybraných factoringových společností, které navázaly s provozovatelem sítí Hypernova a Albert smluvní spolupráci. Cílem smluvních stran je nabídnout dodavatelům AHOLD alternativní financování a přispět tak k růstu vzájemného obchodního obratu.

D.S.Factoring se factoringovým obratem v roce 2001 ve výši 300 mil.Kč zařadila těsně za pět největších bankovních factoringových společností.
D.S.Factoring se specializuje na poskytování služeb factoringu tuzemských pohledávek. Mezi klienty společnosti mají převahu dodavatelé velkých obchodních řetězců, kteří využívají postoupení pohledávek profesionálnímu správci převážně k financování růstu obchodního obratu. Financování obchodu prostřednictvím factoringu získává i v České republice na oblibě růstem na úrovni 30% především díky své pružnosti a jednoduchosti.

Finanční koncern Dimension, v listopadu roku 2001 získal nového investora – Proxy Finance, a.s., který za umístěných 50 mil. Kč získal třetinový podíl na základním kapitálu Dimension, a.s. Investované prostředky společnost hodlala použit pro zvýšení základního kapitálu dceřiných společností. Dceřiná společnost D.S. Leasing, a.s. tak koncem roku 2001 navýšila základní jmění na 75 mil. Kč, což jí umožňuje rozšířit distribuci produktů a dosáhnout vyššího tržního podílu.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *