Průmysl

Moeller v Suchdole nad Lužnicí za 10 let proinvestoval 650 mil. Kč

Společnost Moeller Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, oslavila 10. výročí otevření svého výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí.

Výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí se se svými 1100 zaměstnanci a vyspělostí výrobní technologie řadí mezi nejvýznamnější závody koncernu Moeller, který působí ve více než 90ti zemích světa. Vyrábí se zde domovní jističe, spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozvaděče pro český i světový trh. Závod se rozkládá v areálu o ploše 50 000 m2 a jeho výrobní haly zaujímají plochu 14 000 m2. Společnost Moeller patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele jihočeského regionu a představuje pro něj důležitý zdroj stability a rozvoje.

Významné desetileté jubileum oslavila společnost mimo jiné i dnem otevřených dveří suchdolského závodu, kterého se zúčastnilo na tisíc zájemců. „Jsme velice rádi, že veřejnost projevila o výročí firmy takový zájem. Je pochopitelné, že i do budoucna chceme využívat potenciálu, který zde máme, a dále výrobu technologicky rozvíjet,“: uvedl Ing. Vladislav Náhlík, jednatel společnosti Moeller Elektrotechnika.

Společnost Moeller Elektrotechnika doposud v závodě v České republice proinvestovala 650 miliónů Kč. Závod byl postupně vybudován v letech 1994 – 2001 v areálu bývalých kasáren a bylo zde vytvořeno 1100 pracovních míst. Závod se zpočátku zabýval submontáží jističů, s jeho rostoucí technologickou vyspělostí sem byla přesunována jejich konečná montáž a posléze výroba dalších produktů. V současné době je závod v Suchdole mimo jiné i kompetenčním centrem pro výrobu rozvaděčů. Tímto se stal zejména díky dosahované kvalitě výroby, kvalifikované pracovní síle a vhodné geografické poloze uprostřed Evropy. Jeho poloha mimo jiné předurčuje i to, že největší podíl vyváženého zboží míří do zemí Evropské unie. S těmito zeměmi dosáhl roční obrat společnosti Moeller (za účetní rok květen 2003 – duben 2004) 2,372 miliard Kč. Česká pobočka koncernu Moeller je také zodpovědná za obchod se zeměmi bývalého Sovětského svazu, bývalé Jugoslávie a Bulharska. Obchodem s pobočkami nebo firmami z těchto zemí dosáhla firma ročního obratu ve výši 345 mil. Kč. Celkový roční obrat společnosti za uvedené účetní období dosáhl 3,5 miliardy Kč.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *