Průmysl

Brněnská společnost UNIS odkoupila třetinový podíl akcií pražské společnosti Chemoprojekt

Brněnská společnost UNIS odkoupila třetinový podíl (34 %) akcií pražské společnosti Chemoprojekt, a.s. Struktura akcionářů tak v současné době vypadá následovně: Safina, a.s. 43 %, UNIS, spol. s r. o. 34 %, management Chemoprojektu (Cheminvest) 12 %, DIKové 8 %, zaměstnanecké akcie 3 %. Akcie byly odkoupeny od původního vlastníka, francouzské společnosti Technip-Coflexip.

UNIS je v současné době nejrychleji se rozvíjející společností ve svém segmentu. V loňském roce zvýšil obrat o 26 %. Hodnota uzavřených kontraktů, která se oproti předloňskému roku zdvojnásobila, se vyšplhala téměř k jedné miliardě korun.

UNIS, patřící k nejsilnějším firmám v oblasti měření a regulace, řízení procesů a průmyslové automatizace a Chemoprojekt, který vyniká perfektním řízením zakázek (project management), tak dávají vzniknout jedné z největších projekčních kanceláří a silnému a spolehlivému dodavateli technologií na českém trhu. Hlavním cílem tohoto kroku je vytvořit na trhu subjekt schopný nabídnout komplexní služby v oblasti návrhu a realizace a dodávek investičních celků, včetně dodávek na klíč. Díky velmi úzké budoucí spolupráci obou společností vzniká na trhu jedinečný subjekt bez konkurence v rámci České Republiky a zároveň subjekt schopný bez problémů konkurovat světovým projektovým a dodavatelským firmám. Budoucí společná účast na výběrových řízeních tak ještě výrazně zvýší šance na úspěch. Přestože obě společnosti propojí okruhy svých zákazníků, budou nadále vystupovat nejen společně, ale i každá samostatně.

V pátek 15. 2. 2002 se konala valná hromada Chemoprojektu, na které bylo zvoleno představenstvo ve složení: Tomáš Plachý – předseda představenstva, Jiří Kovář a Jan Mengler – místopředsedové. Nové představenstvo, jehož součástí je generální ředitel společnosti UNIS, Jiří Kovář, s sebou přináší i novou strategii směřující k dalšímu dynamickému rozvoji. Ta se zaměří především na hledání nových trhů a posílení současné pozice na trhu.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *