Průmysl

Siemens dodal již 200 vozů pro pražské metro

V minulých dnech dodala společnost Siemens Dopravnímu podniku hl. m. Prahy již čtyřicátou pětivozovou soupravu metra. Soupravy jsou v provozu na lince C a po dodání všech 48 objednaných souprav v roce 2006 budou plně zajišťovat její provozní potřebu. Soupravy metra nové generace se vyrábějí ve výrobním závodě Siemens Kolejová vozidla v Praze.

První kontrakt byl uzavřen v roce 1995 na 22 vlakových souprav metra a podílelo se na něm konsorcium ČKD – Siemens – Bombardier. Všechny vlaky měly být dodány do konce roku 1998, ale z důvodu finančních problémů ČKD byla poslední souprava z této série převzata Dopravním podnikem až v červenu 2002.

Ve druhé fázi již převzala celý projekt společnost Siemens, a to jak po organizační, tak i po výrobní strance. Kontrakt na dalších 20 vlakových souprav metra byl uzavřen v květnu 2002. Dodávky vlaků byly rozvrženy do let 2003 a 2004 s přibližně jednoměsíčním výrobním taktem a jsou realizovány přesně podle plánu. Při konstrukci druhé série vyšel Dopravní podnik vstříc požadavkům cestujících na nové uspořádání sedadel, které je nyní jak podélné, tak příčné. Kontrakt na třetí sérii vozidel (6 souprav), který byl uzavřen v roce 2004, souvisí s plánovaným prodloužením linky C do Letňan.

Projekt pražského metra patří mezi nejúspěšnější projekty divize Transportní systémy společnosti Siemens. Design, konstrukce i výroba souprav metra se realizuje v České republice ve výrobním závodě Siemens Kolejová vozidla na pražském Zličíně a zohledňuje jak specifika pražského metra, tak požadavky cestujících. Moderní vlaky tak přispívají ke zvýšení komfortu a bezpečnosti cestování v metru a tím i ke spokojenosti cestujících.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *