ICT

Computer Associates pro tým McLaren Racing

Společnost Computer Associates International, Inc. oznámila, že tým McLaren Racing rozšířil využití produktového portfolia CA, aby získal vyšší strategickou hodnotu ze svého partnerství s CA.

Společnost CA poskytne software pro správu podnikové sítě, úložných systémů, zabezpečení a znalostí, který umožní týmu McLaren Racing dosahovat o desetiny a setiny sekundy lepších výsledků, jež znamenají úspěch na závodní trati. CA je technologickým partnerem týmu McLaren od roku 1997 a její produkty McLaren Racing používá už osm let. V letošním roce bylo v McLaren Technology Centre, což je nové ústředí skupiny McLaren, nasazeno širší, integrovanější řešení, jež má přispět k vyšší provozní efektivitě týmu.

„Bez IT naše auta ani nenastartujeme, ale přitom nejsme IT firma. Jsme závodní tým, v němž na zajištění úspěchu na trati pracuje přes 400 lidí – a jen devět z nich jsou IT pracovníci,“ dodává Jonathan Neale, ředitel týmu McLaren Racing. „Díky úzké spolupráci se společností CA se nám daří identifikovat a integrovat nová využití softwaru pro lepší nakládání s daty, což má přímý dopad na to, jak dobře jsme schopni navrhovat, stavět a řídit naše vozy. Máme nulovou toleranci pro poruchy – při závodním víkendu je nepředstavitelné, že by nás IT nechalo na holičkách. CA nám pomáhá stavět systémy tak, aby se to nemohlo stát. Například řešení CA eTrust nám pomáhají zabraňovat půl miliónu pokusů o vniknutí do našeho systému, které každoročně zaznamenáme.“

Lepší ochrana a správa obrovského množství dat, které tým McLaren Racing shromažďuje z nejrůznějších vstupů, přímo přispívá k jeho schopnosti dosahovat vyššího výkonu vozů. Je to velmi hmatatelná a viditelná forma návratnosti investic,“ řekl Mark Bridger, britský ředitel prodeje, CA.

– red –

Čtěte také