banner_left
Knihy

Kniha „Tajemství vysoké pracovní výkonnosti“

W. Timothy Gallwey ve své nejnovější knize Tajemství vysoké pracovní výkonnosti (s podtitulem Metoda Inner Game ji vydalo nakladatelství Management Press, brož., 256 str., doporučená cena 290 Kč, z angličtiny ji přeložil Aleš Lisa) aplikuje vlastní originální, praxí prověřenou metodu zvyšování výkonnosti Inner Game na pracovní prostředí.

Tato metoda – původně po mnoho let úspěšně aplikovaná ve sportovním prostředí – pomáhá překonat mentální překážky, které zabraňují, abychom se plně soustředili na výkon, příslušným způsobem změnili své vnitřní rozpoložení a beze zbytku zmobilizovali svůj osobní potenciál. Umožňuje úspěšně zvládnout tzv. vnitřní zápas (např. s obavami z neúspěchu, s nedostatkem sebedůvěry, s odporem vůči změnám, s nudou, s pochybnostmi o smyslu vlastního konání), který v naší mysli probíhá pokaždé, snažíme-li se dosáhnout lepších výsledků.

Autor vysvětluje své pojetí „učící se organizace“, ukazuje, jaké možnosti přináší, co od lidí vyžaduje, jak efektivně dosáhnout osobních i profesních cílů a získat co největší uspokojení z práce. Přichází s konkrétními návrhy, jak zlepšit proces učení a podávat lepší výkon, a to s užitím minimálního množství instrukcí a příkazů. Ve své knize potvrzuje, že dokonale zná proces učení. Značnou část života věnoval hledání postupů umožňujících opustit zažité praktiky a dosahovat lepších výsledků. Výsledkem těchto jeho snah byly principy metody Inner Game, jejichž účinnost potvrzuje fakt, že se již čtvrt století úspěšně využívá nejen ve sportu, ale i v jiných oblastech lidské činnosti.

Metoda Inner Game mění vztah lidí k práci a – což je mnohem důležitější – umožňuje organizacím učit se, zlepšovat výkonnost a vytvářet příjemnější pracovní prostředí. Ukazuje, že je možné vytvářet organizace, které budou ekonomicky úspěšné a současně umožní lidem nalézt hlubší smysl práce, než je zisk. Představuje životaschopnou alternativu k tradičním způsobům řízení, založeným na kontrole a přikazování, jejichž využívání považujeme za samozřejmé nejenom při práci, ale i ve sportu a dalších aktivitách. „Metoda Inner Game představuje slibný začátek na cestě ke svobodné práci,“ říká W. T. Gallwey. „To, zda tato cesta bude úspěšná, závisí v prvé řadě na tom, zda budete mít důvěru ve vlastní schopnosti, zda budete věřit sami sobě.“

Předmluvu k českému vydání knihy napsal Michal Ondráček, ředitel vzdělávací a poradenské firmy CONEO, která se (mimo jiné) zabývá uplatňováním Gallweyova systému v každodenní praxi a v životě organizací.

W. Timothy Gallwey je autorem několika knih o metodě Inner Game, které se staly bestsellery, a zakladatelem společnosti The Inner Game Corporation, jež principy této metody založené na rozvoji jednotlivců i týmů úspěšně uvádí do praktického života. Vede tréninkové programy Inner Game a je vynikajícím koučem.

Kniha vyšla v nakladatelství Management Press.

brož., 145 x 205 mm, 256 str.,
doporučená cena 290 Kč, ISBN 80-7261-115-1

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *