Služby

GE Capital Bank nabízí mezinárodní kartu pro platby na internetu

Mezinárodní platební karta Eurocard-MasterCard Internet, kterou nabízí GE Capital Bank od 1. března 2002, umožňuje klientům bezpečný nákup zboží a služeb prostřednictvím internetu.

GE Capital Bank v zájmu ochrany účtů klientů čerpáním od poloviny minulého roku neumožňuje platby na internetu pomocí „klasických“ platebních karet s magnetickým proužkem. Banka se rozhodla nabídnout klientům bezpečnější nástroj pro tyto transakce, kterým je karta Eurocard-MasterCard Internet. GE Capital Bank nabídkou této nové karty reagovala i na dynamický vývoj v oblasti platebních karet. Eurocard-MasterCard Internet lze použít pouze pro transakce na internetu. Karta není vybavena magnetickým proužkem a při platbách na internetu zadává klient pouze její číslo.

Eurocard-MasterCard Internet poskytuje větší bezpečí při platbách na internetu oproti platbě běžnou platební kartou. Vyšší bezpečnost spočívá zejména v :

  • Možnosti nastavit si maximální počet autorizovaných transakcí za den. Tento limit je možné kdykoli měnit, a to i telefonicky. Přednastaveny jsou pro všechny klienty 2 transakce za den, avšak pokud klient tento počet změní například na 0 transakcí denně, karta je fakticky zablokována proti použití.
  • Možnosti stanovit si pro internetovou platební kartu vlastní denní limit, do kterého jsou vybírané částky autorizovány (k nákupům CD nebo knih přes internet většinou stačí menší částky).
  • Zvláštním monitoringu transakcí prováděných kartami EC-MC Internet. V případě podezření na neoprávněnou transakci je klient okamžitě bankou informován.

GE Capital Bank vydává mezinárodní platební kartu Eurocard-MasterCard Internet zdarma ke všem korunovým účtům. Měsíční poplatek za vedení karty je pouhých 9 korun.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *